Zemřel předseda Evropské atletiky Svein Arne Hansen, bylo mu 74 let

Ve věku 74 let zemřel v sobotu předseda Evropské atletiky Svein Arne Hansen. Norský funkcionář utrpěl v březnu vážnou cévní mozkovou příhodu, z níž už se i vinou dalších komplikací nezotavil. O jeho úmrtí informovala norská média s odkazem na rodinu.

Oslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Evropské atletiky Svein Arne Hansen na snímku z února 2019 | Foto: Jane Barlow | Zdroj: Reuters

Hansen byl zvolen do čela evropské atletiky před pěti lety a byl i členem Světové atletiky (dříve IAAF). Znovu zvolen na další čtyři roky byl v dubnu 2019 na kongresu Evropské atletiky v Praze.

„Je mi to nesmírně líto, Evropská atletika ztratila svého prezidenta a já také osobního přítele. Pro atletiku vykonal mnoho, jeho nadhled pramenící z životní atletické zkušenosti, jeho osobitý humor, jeho schopnost vést a motivovat budeme všichni velmi postrádat. Společné prožitky, a nebylo jich málo, zůstanou, ale oblíbený Viking mi bude moc chybět a celé atletické rodině taktéž,“ uvedl v prohlášení předseda Českého atletického svazu a místopředseda Evropské atletiky Libor Varhaník, jenž od Hansenova onemocnění dočasně vede v evropské federaci správní radu pro mistrovství Evropy 2022 v Mnichově.

European Athletics is deeply saddened to announce that its President Svein Arne Hansen has died at the age of 74 on Saturday.

Svein Arne was European Athletics’ fifth president and was first elected in 2015 and then re-elected last year.
bit.ly/2UXrqKj

18:50 – 20. 06. 2020

97 310

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme