Maslák vyhrál čtvrtku na mítinku v Toruni, letošní maximum si vylepšil o více než půl sekundy

Pavel Maslák vyhrál na atletickém mítinku IAAF v Toruni závod na 400 metrů ve svém letošním maximu 46,19 sekundy a v sérii halové World Tour navázal na sobotní triumf z Karlsruhe. Český rekordman se zlepšil o více než půl sekundy a posunul se do pozice letošní české jedničky před Jana Tesaře (46,26).

Toruň/Polsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák

Pavel Maslák | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Zase se mi běželo o něco lépe, ale rozběhl jsem to pomaleji než v Karlsruhe, protože jsem měl nevýhodou dráhu. Ale byl jsem na prvním místě po prvním kole a mohl jsem běžet svoje tempo,“ citoval Masláka web Top Athletics.

Výškař Bába se může zpětně dočkat medaile z mistrovství Evropy. Ruský soupeř má pykat kvůli dopingu

Český sprinter aspiruje na celkové prvenství v Tour, nyní ji vede a další start ho čeká v Düsseldorfu 20. února. O osm dní dříve se ještě představí na třístovce v Ostravě.

V Polsku byl jeho největším soupeřem na dráze Slovinec Luka Janežič, kterého porazil o 27 setin, v prvním běhu se ale k Maslákovi přiblížil Američan Nathan Stroher na 13 setin. Právě za Janežičem je Maslák nyní třetí v evropských tabulkách, nejrychlejší čas na světě zaběhl letos zatím Nor Karsten Warholm (45,56).

Překážkářka Zuzana Hejnová při letošním debutu na čtyřsetmetrové trati dokončila slabší první běh třetí a časem 53,60, který je o setinu lepší než limit B pro účast na halovém mistrovství Evropy v Glasgow, obsadila celkově sedmé místo. Nejrychlejší byla v osobním rekordu a druhém nejlepším čase této sezony 51,91 domácí Iga Baumgartová-Witanová.

Halový atletický mítink IAAF - World Indoor Tour v Toruni (Polsko):
Muži - 400 m: 1. Maslák (ČR) 46,19, 800 m: 1. Sowinski (USA) 1:47,49, ...6. Hodboď (ČR) 1:49,07, 1500 m: 1. Tefera (Et.) 3:35,57, 60 m př.: 1. Ortega (Šp.) 7,49, výška: 1. Ivaňuk (Rus.) 225, tyč: 1. Kendricks (USA) 578, dálka: 1. Echevarría (Kuba) 812, ...4. Juška (ČR) 761.

Ženy - 60 m: 1. Swobodová (Pol.) 7,15, ...5. K. Seidlová (ČR) 7,27, 400 m: 1. Baumgartová-Witanová (Pol.) 51,91, ...7. Hejnová (ČR) 53,60, 800 m: 1. Alemuová (Et.) 1:59,49, 60 m př.: 1. Dutkiewiczová (Něm.) 7,95, ...v rozbězích 14. Koudelová (ČR) 8,58, koule: 1. Schwanitzová (Něm.) 18,97.