Letitý rekord padl. Koulař Staněk překonal v Düsseldorfu 22 metrů

Tomáš Staněk vylepšil halový český rekord ve vrhu koulí na 22,17 metru, což je jeho absolutní maximum. Překonal rekord starý 33 let.

Düsseldorf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koulař Tomáš Staněk | Zdroj: ČTK

Rekordní výkon Remigia Machury z roku 1985 překonal šestadvacetiletý atlet pražské Dukly na mítinku v Düsseldorfu o 38 centimetrůa potvrdil, že na březnovém halovém mistrovství světa v Birminghamu bude patřit k největším aspirantům na zlato.

Tomáš Staněk vede koulařské tabulky. 'Na mistrovství světa se pobijem na jiných metrech,' tuší

Číst článek

Staněk loni v Německu zlepšil i český rekord pod širým nebem, v červnu na mítinku v Schönebecku vrhl 22,01 metru. V Düsseldorfu v druhé sérii posunul halový rekord na 21,98, v následujícím pokusu přidal ještě 19 centimetrů. Letošní světové tabulky dosud český koulař vedl výkonem 21,61 metru z lednového mítinku v Ostravě.

V historickém halovém pořadí se Staněk zařadil na sedmé místo. Před ním jsou jen dva evropští koulaři Němec Ulf Timmermann a Werner Günthör ze Švýcarska, na vrcholu je už od roku 1989 Američan Randy Barnes s rekordním vrhem 22,66 metru. Na Timmermannův evropský rekord 22,55 nyní český reprezentant ztrácí 38 centimetrů.

V Düsseldorfu by Staněk vyhrál i nejslabším měřeným pokusem 21,57 z úvodní série. Druhý skončil v národním rekordu 21,13 Chorvat Stipe Žunič. Až pátý byl Američan Ryan Whiting, který má přitom halové maximum ještě lepší než Staněk.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme