Stovka za 10,16. Zdeněk Stromšík překonal v Táboře osm let starý rekord

Sprinter Zdeněk Stromšík překonal na atletickém mítinku v Táboře 8 let starý rekord Jana Veleby. Stometrovou trať zvládl za 10 sekund a 16 setin.

Tábor Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Stromšík (ilustrační foto)

23letý Zdeněk Stromšík se jako první první běžec v éře elektronického měření dostal na stometrovém sprintu pod deset sekund a dvě desetiny. V Táboře ustanovil nový český rekord na hodnotě 10,16.

Vítkovický sprint zaběhl skvělý čas už v rozběhu, čas 10,17 mu ale znehodnotila nepovolená podpora větru – 3 metry za sekundu. Ve finále ale už byly podmínky regulérní a Stromšík byl ještě o setinu rychlejší.

Svůj osobní rekord ze začátku července vylepší Zdeněk Stromšík o rovnou desetinu, osm let staré národní maximum Jana Veleby překonal o sedm setin. V cíli o dvě setiny porazil slovenského rekordmana Jána Volka.