‚Od nového roku jsem zpět.‘ Zuzanu Hejnovou trápí zranění, ukončila sezonu

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová kvůli zdravotním problémům ukončila sezonu. Jejím posledním závodem bylo mistrovství Evropy v Berlíně, kde vypadla v semifinále. Jednatřicetiletá česká reprezentantka se hodlá příští rok vrátit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová na mistrovství Evropy v Berlíně | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Hejnová měla problémy s achilovkami a kolenem, kvůli kterým před červencovým republikovým šampionátem více než měsíc nezávodila. Odcestovala ještě na ME, ale v Berlíně doběhla v semifinále pátá a k postupu do finále měla daleko. Sen o první medaili z kontinentálního šampionátu se jí rozplynul.

Jedna trofej, 116 částí. O kolíky tvořící stadion budou na Kontinentálním poháru bojovat i čtyři Češi

Číst článek

Bezprostředně po neúspěšném semifinále Hejnová přiznala, že kvůli bolestem nemůže pořádně trénovat. Dál už se letos trápit nechce.

„Rozhodla jsem se ukončit současnou sezonu. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní problémy, které mi neumožňují podávat odpovídající výkony. Společně s mým týmem se nyní pokusíme najít jejich příčinu a možná i změnit způsob tréninku a přípravy pro další měsíce a hlavně příští rok,“ uvedla na facebooku svěřenkyně Dany Jandové. Jejím letošním maximem byl čas 55,16 z červnového mítinku v Oslu.

S atletikou by ještě nerada končila. „Sport mě baví, ale potřebuju být zdravá. Teď si odpočinu fyzicky i psychicky a od nového roku jsem zpět," prohlásila.

Poděkovala také za podporu fanouškům. „Nabíjí mě to a drží nad vodou. Není každý den posvícení. Moje disciplína je o překážkách, doslova i obrazně. A ty já mám pořád chuť překonávat.“

V tuto chvíli Hejnová připravuje druhý ročník HESU mítinku, který se v Kutné Hoře uskuteční 4. září. „Sice tam nenastoupím, ale budou tam i tak zajímavá jména i atraktivní program. Já u toho samozřejmě budu osobně," dodala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme