Atletka Hejnová kritizuje pořadatele mistrovství světa. V Dauhá jí vadí plachty na tribunách

Sportovce na probíhajícím mistrovství světa v atletice v katarském Dauhá trápí nejen vysoké teploty a vlhkost vzduchu, ale také nízká divácká účast. Organizátory šampionátu zkritizovala i česká překážkářka Zuzana Hejnová, která Radiožurnálu prozradila, že si fandění na poloprázdnou tribunu šla vyzkoušet na vlastní kůži.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Překážkářka Zuzana Hejnová | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

Poznáte to už při příjezdu na stadion. Zatímco na posledním světovém šampionátu se od metra směrem ke stadionu táhly davy diváků, zde v Dauhá narazíte maximálně na skupinky novinářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atletka Zuzana Hejnová kritizuje pořadatele světového šampionátu. Co přesně jí vadí, si poslechněte v reportáži Marka Augustina

Při vstupu na tribunu se sice můžete rozhlédnout po moderním stadionu, ale malé hloučky sedících diváků navozují spíše atmosféru veřejných závodů. Naposledy tady pršelo v dubnu, ale i tak jsou tribuny během atletického mistrovství zakryté plachtami. Ty však nechrání moderní stadion Chalífa před deštěm, ale od ještě větších rozpaků z diváckých návštěv na šampionátu.

„Je blbé, že nechodí diváci a je jich prostě málo. Pořadatelé někoho představují a nikdo netleská, tak je to divné,“ přiznala Radiožurnálu dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Hejnová.

Atmosféru v komorních podmínkách vnímá i trenér českých oštěpařů Jan Železný. „Vždycky je důležitá sledovanost diváků a to přináší další benefity v podobě peněz sponzorů. Myslím si, že bude nejdůležitější divácká sledovanost v televizích, a ne kolik diváků přijde tady,“ vysvětlil trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem.

Marek Augustin, mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme