Bolt před letošní premiérou v Diamantové lize: Záda tolik nebolí, chci zaběhnout pod deset sekund

Největší atletická hvězda současnosti se poprvé v letošní sezoně představí v Diamantové lize. Sprinter Usain Bolt poběží v Monaku stovku, která bude zároveň jeho generálkou na mistrovství světa v Londýně. V posledních závodech ale nezářil tak jako dřív.

Monako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt naposledy v Ostravě | Zdroj: Reuters

Jamajský sprinter Usain Bolt ve své rozlučkové sezoně zatím nepředvedl žádný oslnivý výkon. Přesto v obou svých dosavadních startech vyhrál. Nejdřív před třicetitisícovým kotlem doma v Kingstonu a poté na ostravské Zlaté tretře. Letošní maximum na stovce 10,03 ho ale řadí až na 24. místo aktuálních tabulek.

Bolt přiznává, že v dubnu nemohl pořádně trénovat, když se dozvěděl o smrti svého kamaráda, stříbrného výškaře z olympijských her v Londýně, Brita Germaina Masona. „Cítím se dobře, ale sezona začala pomaleji, když Germaine zahynul na motorce. Nějakou práci jsem ale udělal a trénoval kvalitně. Po návštěvě doktora v Německu se cítím mnohem lépe, což je dobře,“ říká Bolt.

Jamajčan věří, že bude bojovat o vítězství, přestože ho v Monaku čeká mnohem kvalitnější konkurence než v Ostravě. Na startu ve 21 hodin a 35 minut budou hned čtyři sprinteři, kteří už letos dokázali zaběhnout stovku pod deset sekund. Boltovi ale dodala sebevědomí hlavně návštěva u doktora Müllera-Wohlfahrta, který ho uklidnil, že jeho problém se zády není horší než v minulosti.

„Tenhle závod bude hlavně o výkonu. Rád bych běžel pod deset sekund, ale nechci si přidělávat starosti myšlenkami na rychlý čas,“ doplňuje Usain Bolt, pro kterého to je poslední start před světovým šampionátem v Londýně, který začne za dva týdny. V Monaku se večer představí i dva Češi – oštěpař Jakub Vadlejch bude bojovat proti Němcům Röhlerovi a Vetterovi, Jana Kudličku čeká v tyčkařském sektoru mimo jiné i Francouz Renaud Levillenie.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme