Česká premiéra: čtyři zástupci v jedné disciplíně. Jsem nervóznější, říká trenér oštěpařů Železný

Pozornost bude při čtvrtečním programu v Londýně zaměřena především na Zuzanu Hejnovou. Do mistrovství světa ale v kvalifikaci vstoupí hned čtyři čeští oštěpaři. Poprvé v historii tak bude mít Česká republika na šampionátu hned čtyři zástupce v jedné disciplíně. Všechny trénuje jeden muž – světový rekordman Jan Železný.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Železný při odletu na MS v Londýně

Jan Železný při odletu na MS v Londýně | Zdroj: ČTK

„Teď jsem na tribuně daleko nervóznější. Snažím se nedávat to najevo. Občas klukům závod vyjde, občas ne. Takový je sportovní život,“ přiznal v rozhovoru pro Radiožurnál Jan Železný, trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa, který vede čtveřici oštěpařů Vadlejcha, Veselého, Frydrycha a Jílka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká republika zažije na atletickém mistrovství světa premiéru. Poprvé bude mít v jedné disciplíně čtyři reprezentanty

Suverénně nejlepší formu z jeho kvarteta má aktuálně Jakub Vadlejch. Loňský celkový vítěz Diamantové ligy je letos výjimečně stabilní. Už šestkrát poslal oštěp za 87 metrů. Na hod, který by mu takzvaně ulétl za devadesátku, jak se několikrát povedlo Němcům Vetterovi a Röhlerovi, ale stále čeká.

I jeho současné výkony by ale na medaili mohly stačit. „88 metrů je velká vzdálenost, která na takové akci často znamená medaili. Do pátého místa by to bylo určitě. Moc se na závod těším,“ řekl Vadlejch.

Díky vysokému standardu patří mezi výrazné adepty na medaili, což potvrzuje i jeho trenér. „Kuba je na tom teď nejlépe. Uvidíme, co se stane, protože oštěpařská elita je strašně vyrovnaná. Bude to jeden z nejtěžších závodů v historii,“ předpovídá Železný.

Ten už 21 let drží světový rekord výkonem 98 metrů a 48 centimetrů. Do boje o postup mezi elitní dvanáctku večer vstoupí kromě Jakuba Vadlejcha i bývalý mistr světa Vítězslav Veselý, Petr Frydrych a Jaroslav Jílek.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme