Colemanovi právníci se nevzdávají. Pokud jej neosvobodí, přijde sprinter o olympiádu v Tokiu

Posunutá olympiáda v Tokiu bude nejspíš bez nejrychlejšího muže současnosti. Americký sprinter Christian Coleman totiž dostal dvouletý distanc za zmeškané dopingové kontroly. Ne, že by v jeho těle komisaři našli zakázané látky, ale kvůli vyhýbání se kontrolám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Christian Coleman při halovém světovém šampionátu v Birminghamu | Zdroj: Reuters

Americký atlet potvrdil před rokem roli jasného favorita stometrového sprintu a časem 9.76 ovládl finále světového šampionátu v Dauhá. Coleman se tak zařadil na šesté místo historických tabulek, ale už tehdy se mluvilo o tom, že v Kataru vůbec závodit neměl.

A to kvůli třem zmeškaným dopingovým kontrolám v jednom roce. Jeho právníci ale našli skulinu v pravidlech a trest nepřišel. Američan si ale i dále zahrával s komisaři, kteří ho v prosinci opět na nahlášeném místě nenašli, podle Colemana kvůli nakupování vánočních dárků.

Chci vyhrát olympiádu a být nejlepší z nejlepších, vzkázal Cheptegei po světovém rekordu

Číst článek

„Samozřejmě i já už jsem měl za sebou dva puntíky, ale když člověk ví, že za ten třetí je stopka dva roky, tak si to sakra pohlídá, aby ho neměl. Pravidla jsou daná a měla by být pro všechny stejná,“ řekl v létě Radiožurnálu trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.

Obdobné problémy jako Coleman v současnosti řeší i další sprinterka hvězda čtyřstovky reprezentující Bahrajn Salwa ajd Násirová, ta ale zatím trestu unikla. 24letý Američan má ještě také naději na posunutou olympiádu v Tokiu v příštím roce, chystá totiž odvolání ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu, jak napsal sprinterův agent Emanuel Hudson.

„Rozhodnutí disciplinárního tribunálu utvořeného podle pravidel Světové atletiky je nešťastné a bude okamžitě napadeno u CAS. Pan Coleman k tomu nemá co dodat do doby, než bude případ řešen u soudu.“

Ať už výsledek dopadne jakkoli, Colemana už Světová atletika nejspíš nebude prezentovat jako tvář éry po Usainu Boltovi. Při snaze o čistý sport přeci jen není rychlonohý Američan ať už z pouhého lajdáctví, tím správným vzorem. A pokud Colemana právníci z problémů tentokrát nedostanou, může se vrátit na atletické ovály v polovině května 2022. Tedy před odloženým světovým šampionátem v americkém Eugene.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme