Čtvrté místo je úspěch, ale měl jsem na medaili, mrzelo Staňka. V Londýně chválil publikum

O pouhých pět centimetrů unikla koulaři Tomáš Staňkovi medaile z mistrovství světa v atletice. I přesto je čtvrté místo zatím nejlepším výsledkem české výpravy na šampionátu v Londýně. Halový vicemistr Evropy ale věděl, že na medaili dosáhnout mohl.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve druhé sérii poslal Tomáš Staněk kouli do vzdálenosti 21,41 metru. Od medailové pozice třetího Chorvata Žuniće jej dělilo pouhých pět centimetrů. „Bolí to. Úspěch to je, ale medaile byla blízko a měl jsem na ni,“ řekl po čtvrtém místě Staněk Radiožurnálu. „Ani jeden pokus jsem nedostal na prsty, jak bych měl, aby koule vzala správnou trajektorii,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Koulař Tomáš Staněk je zatím nejlépe umístěným českým atletem na mistrovství světa v Londýně

Ze čtvrtého místa byl viditelně hodně zklamaný. Nedostatky v technice ho připravily o medaili. Výkon 21,46, který předvedl Žunić, přitom letos několikrát zdolal. Jeho český rekord ze začátku června je dokonce 22 metrů a 1 centimetr. Další velké závody má ale šestadvacetiletý statný koulař před sebou a věří, že si ještě někdy v podobné formě a atmosféře zazávodí.

Chválil především domácí publikum, které atletiku hodně zajímá. „Atmosféra v Riu byla oproti tomu úplně trapná. Lidi v Londýně reagují na výkony, na olympijských hrách bylo takových málo,“ zhodnotil Staněk rozdíl mezi podporou sportovců ve Velké Británii a Brazílii.

„Bára Špotáková mě při svém druhém hodu asi slyšela, protože jsem docela řval.“

Tomáš Staněk (Český koulař)

Mezi svými výkony stihl v sektoru oštěpařů podporovat také Barboru Špotákovou, která si zajistila kvalifikaci do úterního finále. „Při posledním hodu mě asi slyšela, protože jsem docela řval,“ prozradil Staněk.

Také jeho povzbuzování tak pomohlo české oštěpařce k překonání kvalifikačního limitu 63,5 metru. Špotáková si stěžovala na zmatky v sektoru, ale nakonec hodila bez osmnácti centimetrů o metr dál. V úterý se tak dvojnásobná olympijská vítězka pokusí vylepšit aktuálně nejlepší umístění českého sportovce na vrcholu letošní atletické sezony – tedy bramborovou pozici Tomáše Staňka.

Jakub Marek, sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme