Čtvrtý a desátý nejlepší čas. Překážkářky Hejnová i Rosolová zvládly postup do semifinále

Zuzana Hejnová vykročila za zlatým hattrickem z mistrovství světa pohodovým postupem. Česká atletka v rozběhu jistila postup z prvního místa a do semifinále prošla čtvrtým nejlepším časem. Úvodní kolo závodu na 400 metrů překážek zvládla i Denisa Rosolová, která si dokonce vylepšila letošní maximum.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Překážkářka Zuzana Hejnová při rozběhu na MS v Londýně | Zdroj: Reuters

„Měla jsem to rozbíhat volněji, abych se neunavila na začátku, ale rozběhla jsem to asi až moc volně. Naštěstí v konci mi zbyly síly. Takže to nějak spojit a bude to dobrý,“ těšilo Denisu Rosolovou.

Ta postoupila do semifinále výkonem 55,41 sekundy, který byl desátý nejlepší. Navíc její problematické stehno, kvůli kterému nedokončila těsně před šampionátem závod v Táboře, zátěž vydrželo a snad ji nezradí v dalším kole.

Mohla by se tak opakovat situace z olympijských her v roce 2012, kdy právě tady v Londýně obě velmi zkušené české reprezentantky postoupily mezi finálovou osmičku.

„Bylo by to určitě pěkné. Já pro to udělám všechno. Nesmím se bát to rozběhnout,“ ví přesně Rosolová.

„Uvědomovala jsem si to. Stadion je opravdu krásný. Tady závodím hrozně ráda. Atmosféra je tu vždycky skvělá,“ zavzpomínala si trochu na svou pět let starou bronzovou olympijskou radost Zuzana Hejnová.

Teď je před ní ale další velká výzva. Pokusit se vybojovat třetí zlato ze světového šampionátu v řadě. Sezonu sice neměla optimální, ale v britské metropoli má velmi dobrou formu a také psychickou pohodu. To vše se odrazilo i na jejím rozběhu.

„Já vlastně jsem měla volno, takže jsem se rozběhem šla rozcvičit. Myslím tedy, že to splnilo svůj účel. Běžela jsem 300 metrů svižně a pak už jsem si to hlídala,“ vysvětluje Hejnová.

2 x world champion Zuzana Hejnova qualifies as the fastest European for the 400m hurdles semi finals

Příspěvek sdílený European Athletics (@europeanathletics),

Moc si to naopak hlídat nemohla jedna z největších favoritek, Američanka Littleová, která překlopýtala poslední překážky a jen tak tak postoupila.

„Ono to tak často bývá v těch rozbězích, že se stane něco nečekaného. Littleová, tím jak běží pomalu, tak jí to moc nevychází. Až to napálí, tak to bude dobrý,“ doplňuje dvojnásobná mistryně světa.

Čeští fanoušci věří, že dobré to bude hlavně u ní a Denisy Rosolové a že se obě dvě dlouholeté reprezentační opory večer probojují do čtvrtečního finále.

Jakub Marek, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme