Pavel Maslák postoupil do finále běhu na 400 metrů, Eliška Klučinová dokončila pětiboj jako čtvrtá

Čtvrtkař Pavel Maslák vyhrál svůj semifinálový běh a postoupil do sobotního finále. Eliška Klučinová skončila v pětiboji na čtvrtém místě. Skok dlouhý 7,99 metru Radka Jušky stačily na sedmé místo.

Birmingham/Velká Británie (Aktualizováno: 22:37 2. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák při semifinálovém běhu na 400 metrů | Foto: Alastair Grant | Zdroj: ČTK

Pavel Maslák startoval ve třetím semifinálovém běhu. Prvních 200 metrů rozběhl velmi rychle a na seběhu byl jako první. Pak se před něj dostal Deon Londore z Trinidadu a Tobaga. Český čtvrtkař byl ale v závěru rychlejší a postoupil z prvního místa do sobotního finále s časem 46,32 sekundy.

Druhým českým zástupcem byl Patrik Šorm, který se do semifinále dostal díky svému času. Šorm zaběhl 47,04 vteřiny a skončil předposlední ve svém běhu. Ve finále se tak nepředstaví.

Eliška Klučinová si po čtvrté disciplíně pětiboje, kterou byla dálka, polepšila na čtvrté místo. Klučinová doskočila na značku šesti metrů a 20 centimetrů. Před závěrečnou půlkou ztrácela na třetí Yorgelis Rodríguezovou z Kuby 38 bodů.

Kubánka však potvrdila svou lepší formu na dráze a doběhla jako druhá. Česká vícebojařka na ni ztratila dvě sekundy a skončila čtvrtá. Vítězkou se stala domácí Katarina Johnson-Thompsonová.

Pavel Maslák postoupil do semifinále běhu na 400 metrů, dál jdou i další tři Češi

Číst článek

Radek Juška prvním skokem vyrovnal své letošní maximum, skočil 7,99 metru, to stačilo českému dálkaři na průběžné vedení. Po třech pokusech byl Juška sedmý, v dalších pokusech se nezlepšil, a dostal se do užšího finále.

V něm dvakrát přešlápl, zlepšit se tak už nedokázal a obsadil sedmou příčku.

Vítězem se stal Kubánec Juan Miguel Echevarría nejlepším letošním světovým výkonem. Stříbrný byl Luvo Manyonga z Jihoafrické republiky a bronz bral Američan Marquis Dendy.

Klára Seidlová skončila ve svém rozběhu na 60 metrů na posledním osmém místě. Česká sprinterka zaostala o osm setin sekundy za svým letošním nejlepším časem. Z každého rozběhu postupovaly dvě první závodnice a následně dvě s nejlepším časem.

Česká mílařka Simona Vrzalová v rozběhu na 1500 metrů neuspěla a skončila s časem 4:14,11 poslední.

Ve třetím osmifinále startovala na čtvrtce Lada Vondrová. Česká běžkyně doběhla jako předposlední před Slovenkou Putalovou časem 53,32 sekundy.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme