Za všechno, co jsem tu zažila. Dana Zátopková darovala atletům z Uherského Hradiště půl milionu

Atletický stadion v Uherském Hradišti má novou vrhačskou klec. Velkou měrou se o to zasloužila olympijská vítězka Dana Zátopková, která na její pořízení věnovala půl milionu korun.

Uherské Hradiště Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková při oslavě 95. narozenin

Dana Zátopková | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: archiv ASC Dukla

Atletická legenda vysvětlila, že tak splnila starý slib. „Za to všechno, co jsem tu prožila, tak jsem slíbila, že jim pomůžu,“ řekla Dana Zátopková Českému rozhlasu Zlín.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dar Dany Zátopkové. Za vše, co v Hradišti prožila

Poprvé bude klec za 700 tisíc korun v akci o víkendu, kdy se v Uherském Hradišti uskuteční mistrovství republiky družstev.

Pětadevadesátiletá Dana Zátopková je olympijskou vítězkou z roku 1952, o osm let později získala na olympiádě stříbrnou medaili. Je také dvojnásobnou mistryní Evropy z let 1954 a 1958 a mnohonásobnou mistryní Československa v hodu oštěpem.

V roce 1949 se stala v dresu týmu Slovácké Slavie mistryní Československa v házené žen. Manželka dalšího skvělého sportovce, již zesnulého běžce Emila Zátopka, je čestnou občankou Uherského Hradiště. A město po ní pojmenovalo i atletický stadion.

Po vynikající atletce před nedávnem pojmenovali nové víceúčelové sportovní hřiště také v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Město otevřelo moderní areál loni.

Michal Sladký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme