Vadlejch poslal oštěp za hranici 85 metrů a v Monaku ovládl mítink Diamantové ligy

Oštěpař Jakub Vadlejch poprvé v sezoně vyhrál mítink atletické Diamantové ligy. Triumf v Monaku si zajistil úvodním pokusem dlouhým 85,95 metru, což pro něj znamená i jistotu účasti na olympijských hrách v Paříži. Na to nedokázal odpovědět nikdo ze soupeřů, mezi nimiž chyběl olympijský šampion a vítěz úvodních dvou závodů letošního ročníku elitního seriálu Níradž Čopra.

Monako (Aktualizováno: 22:22 21. 7. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Vadlejch

Jakub Vadlejch | Zdroj: Reuters

Stříbrný olympijský medailista Vadlejch porazil o metr a 72 centimetrů evropského šampiona Juliana Webera, který českého reprezentanta odsunul na třetí místo v Lausanne. Jako třetí postoupil do finále výkonem 81,31 olympijský vítěz z Londýna Keshorn Walcott. Závěrečný pokus absolvovali oštěpaři po více než půlhodinové pauze a nikdo se nezlepšil.

Nejsem důchodce, chtěla jsem se s diváky rozloučit v akci, říká po Zlaté tretře oštěpařka Špotáková

Číst článek

Vadlejchovi vyhovovalo velmi teplé počasí v Monaku. „Parádní počasí, super. Jsem zpocený na kost, ideální. Jsem hrozně moc rád za vítězství. Letos to mám zkompletované jedna, dva, tři, z těch tří diamantovek. Je to skvělé znamení před světem,“ řekl.

Jen litoval, že startovní pole nebylo úplně kompletní. „Trošičku mě mrzí, že tu dneska nebyl Níradž, protože jsem se chtěl poměřit se všemi. Ale jinak tu byli všichni.“

Vyhrál pokusem, který byl spíše zajišťovací. Soutěž totiž byla komplikovaná. „Neustále byla něčím prodlužovaná. Nejdřív jim nešlo měření, takže jsme zrovna před mým pokusem asi deset minut stáli. Celkově ta soutěž trvala v sedmi lidech asi hodinu dvacet, což je docela dost. Během toho závodu jsem byl unavenější a unavenější, ale myslím, že jsem nebyl sám,“ doplnil Vadlejch.

Keňanka Faith Kipyegonová vytvořila v této sezoně už třetí světový rekord. Po červnových zápisech na 1500 a 5000 metrů tentokrát uspěla na nemistrovské míli. Zaběhla ji za 4:07,64 minuty, čímž čtyři roky staré maximum Nizozemky Sifan Hassanové pokořila o 4,69 sekundy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme