Do finále jsem ušetřila energii, vzkazuje Hejnová. Muhammadové chystá odvetu za Rio

Zuzana Hejnová zatím prožívá na mistrovství světa nejlepší období za poslední dvě sezony. V Londýně je uvolněná a spokojená. Suverénně prošla do finále běhu na 400 metrů překážek a ve čtvrtek by si ráda zopakovala svůj poslední titul ze světového šampionátu v Pekingu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová po svém rozběhu na MS v Londýně | Zdroj: Reuters

V čínském hlavním městě se stala Zuzana Hejnová historicky první atletkou, která dokázala obhájit titul mistryně světa na čtvrtce s překážkami. Před šampionátem v Londýně ale mezi největší favority na medaili, natož vítězství, nepatřila. V britské metropoli ale působí česká atletka den ode dne lépe a nejrychlejší semifinálový čas ji zařadil mezi nejužší okruh kandidátek na zlato.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zuzana Hejnová se chystá na večerní závod 400 metrů s překážkami, poběží o své třetí zlato z MS v řadě

„Čas byl slušný, ale věřím, že jsem ještě ušetřila nějakou energii na finále. Na medaili by mohlo stačit 53,80, což jsem schopná zaběhnout,“ řekla Radiožurnálu třicetiletá Hejnová. Tento čas by pro ni byl výrazným zlepšením letošního maxima, ale cítí se skvěle a hlavně je nad překážkami mnohem jistější než Američanky.

Američanky jsou padesát na padesát

Ty často kupí technické chyby a obvykle mají největší formu už na konci června na domácím mistrovství. Na něm musí zaběhnout nejlepší časy, aby se vůbec na světový šampionát dostaly. „Pak je těžké formu udržet. Vždycky je to tak padesát na padesát, jestli se jim to podaří,“ tvrdila Hejnová.

Narážela tak třeba na Američanku Muhammadovou, která má letos výrazně lepší výkon než česká atletka a Hajnová ji tak právem považuje za svou největší soupeřku. „Udělám všechno pro to, abych jí vrátila olympiádu,“ povídala čtvrtá žena z posledních olympijských her o šampionce z Ria a těší ji, že v Londýně nemá žádné problémy s achilovkou, které řešila od začátku léta.

„Musím zaklepat. Všechno jde ruku v ruce s psychikou. Teď jsem v pohodě, užívám si to a bolístky jsou pryč,“ byla ráda Hejnová. Večer vyrazí na trať s čistou hlavou a bude bojovat o svůj třetí titul mistryně světa v řadě. Její závod začíná ve 22 hodin a 35 minut.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme