Maratonkyně Calvinová nesmí čtyři roky závodit. V březnu se vyhnula antidopingové kontrole

Vicemistryně Evropy v maratonu Clémence Calvinová z Francie nesmí čtyři roky závodit. Trest dostala za to, že se v březnu v Maroku vyhnula dopingové kontrole. Suspendována byla již v dubnu, francouzský soud ale nedlouho poté zastavení činnosti dočasně zrušil. Nyní devětadvacetiletá běžkyně řekla agentuře AFP, že obdržela čtyřletý trest, nadále ale trvá na své nevině.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzka Clémence Calvinová na dubnovém maratonu v Paříži | Foto: JB Autissier | Zdroj: Reuters

Podle pravidel Světové antidopingové agentury WADA se odepření testu rovná pozitivnímu výsledku. Běžkyně nicméně od počátku kauzy tvrdí, že antidopingoví komisaři se k ní v Maroku chovali agresivně a vydávali se za policisty. Její tvrzení Francouzská antidopingová agentura popřela.

Rusko na čtyři roky zmizí z největších sportovních akcí. Rozhodla o tom Světová antidopingová agentura

Číst článek

Calvinová trest nehodlá akceptovat. „Obrátím se na Státní radu, nezávislé justici důvěřuji. AFLD (Francouzská antidopingová agentura) není ani objektivní, ani nestranná,“ řekla běžkyně AFP. Na čtyři roky má zastavenou činnost i její manžel a trenér Samir Dahmani.

Calvinová získala stříbro v maratonu na loňském mistrovství Evropy v Berlíně, kde o tři sekundy porazila bronzovou Evu Vrabcovou Nývltovou. Je také vicemistryní Evropy v běhu na 10 000 metrů z roku 2014.

Letos v dubnu poté, co soud provizorně zrušil její suspendaci, vylepšila při Pařížském maratonu francouzský rekord na 2:23:41. Jeho platnost ale závisela na výsledku dopingové kauzy a neměl by tedy být uznán.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme