Fanoušci oslavovali loučícího se bronzového Bolta, mistra světa Gatlina vybučeli

Poprvé po téměř deseti letech fenomenální sprinter Usain Bolt prohrál na velké akci. Ve finále mistrovství světa skončil v souboji o nejrychlejšího muže planety na stovce až třetí za dvojicí Američanů - Gatlin, Coleman. Nejvíc ale publikum v Londýně přesto oslavovalo bronzového Jamajčana, který se loučí s kariérou. Navíc Gatlinovi lidé nemůžou zapomenout jeho dva dopingové tresty.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jamajský sprinter Usain Bolt se loučí s fanoušky.

Jamajský sprinter Usain Bolt se loučí s fanoušky. | Zdroj: Reuters

„Po závodě mi Usain řekl - v té osmé dráze jsem tě vůbec neviděl a já jsem mu řekl: Jo, a já jsem tě neviděl ve čtvrté. A pak mi povídal, že si to bučení fanoušků nezasloužím. Je to skvělý atlet, posunul náš sport na úplně jiný level. Hodně mě inspiroval a i díky němu jsem tím, kým jsem. Jsem za tenhle titul moc šťastný, Usain je legenda,“ povídal historicky nejstarší mistr světa na stometrovém sprintu Justin Gatlin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslavy bronzového Bolta a bučení na mistra světa Gatlina

Pětatřicetiletý Američan tak navázal na svůj 12 let starý titul z Helsinek. Každopádně nešlo přeslechnout bučení šedesátitisícového kotle při každém hlasatelově vyslovení jména Gatlin.

„Pro mě je to těžké, ale nemyslím si, že je to správné. Když prostě teď někdo může závodit, tak to znamená, že už to vzal čas. A já si myslím, tohle čas vzal. Ale já s tím nic dělat nemůžu,“ nechce pranýřovat Usain Bolt za staré hříchy dvojnásobného dopingového hříšníka Gatlina.

Justin Gatlin a Usain Bolt v cíli běhu na 100 metrů | Zdroj: Reuters

Jamajčan u své poslední stovky v kariéře, kterou běžel za 9,95 a na zlato ztratil tři setiny sekundy, hledal chyby jen ve svém výkonu, údajně prý ještě nikdy neměl tak pomalý start.

„Jsem trochu zklamaný, ale ten dav mě i tak oslavoval jako vítěze a opravdu si cením toho, že mě mají tak rádi. Je to skvělý pocit,“ chválil i přes bučení na Gatlina Bolt londýnské publikum. A to mu skutečně připravilo úžasnou rozlučku.

„To prostě slovy nejde vyjádřit, však víte jak to myslím. Jsem prostě šťastný za to, co jsem tenhle večer zažil.“ A po finále stovky Usain Bolt potvrdil, že po sobotním medailovém souboji ve štafetě na 4x100 metrů ukončí kariéru.

Jakub Marek, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme