Keňský maratonec Felix Kirwa dostal devítiměsíční distanc za užití strychninu

Dalším keňským běžcem potrestaným za doping je maratonec Felix Kirwa, který dostal devítiměsíční zákaz startů za pozitivní test na strychnin. Látka, známá především jako jed na krysy, může sloužit také k povzbuzení dýchání a krevního oběhu. Kirwa podle agentury AP přišel rovněž o druhé místo z maratonu v Singapuru, které vybojoval loni v prosinci.

Monako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maraton (ilustrační foto)

Kirwa má na kontě vítězství v maratonech v Antverpách, Tchien-ťinu a Singapuru (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Maratonec s osobním rekordem 2:06:13 je bratrem stříbrné olympijské medailistky v maratonu z Ria de Janeira Eunice Kirwaové, které Komise pro bezúhonnost atletiky (AIU) v květnu pozastavila činnost kvůli pozitivnímu testu na krevní doping EPO.

Semenyaová závodila poprvé od nového ‚hormonálního‘ pravidla. V Montreuil vyhrála běh na 2000 metrů

Kirwa má na kontě vítězství v maratonech v Antverpách, Tchien-ťinu a Singapuru, které ovládl v roce 2016. Předloni zvítězil také v Macau.

Kvůli dopingu už letos dostala osmiletý distanc vítězka maratonu na olympiádě v Riu Jemima Sumgongová.

Loni na podzim dostal poloviční trest bronzový medailista v běhu na 800 metrů na mistrovství světa v Londýně 2017 Kipyegon Bett.