Atletická federace prodloužila Rusku zákaz startů, chce data a finanční kompenzaci

Mezinárodní asociace atletických federací nechala v platnosti nařízení z roku 2015, podle kterého se atleti pod hlavičkou ruské federace nesmí zúčastnit mezinárodních akcí. Zrušit ho chce až poté, co obdrží data z moskevské laboratoře a finanční kompenzaci.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atletika, ilustrační foto | Foto: Sergei Karpukhin | Zdroj: Reuters

Během suspendace mohou někteří ruští atleti závodit jako neutrální sportovci. Tento statut jim při splnění určitých podmínek týkajících se antidopingu schvaluje IAAF.

Stříbro po devíti letech. Štafeta čtvrtkařek dodatečně získá medaile za halové mistrovství světa 2010

Číst článek

Na začátku března tak mohla například výškařka Maria Lasickeneová v Glasgow získat titul halové mistryně Evropy. Oficiální ruská výprava byla na velké akci naposledy na mistrovství světa 2015 v Pekingu.

Ruská asociace (RUSAF) je kvůli dopingovým skandálům v trestu od 13. listopadu 2015 a světová federace její distanc prodloužila dnes už podesáté. Naposledy tak učinila loni v prosinci.

Na postoji vedení světové atletiky zatím nic nezměnila ani skutečnost, že loni v září Světová antidopingová agentura WADA uznala činnost Ruské antidopingové agentury RUSADA. To je jedna z podmínek k přijetí Ruska zpět do atletické rodiny.

IAAF požaduje po ruské straně úhradu nákladů na vyšetřování dopingového skandálu, který v roce 2015 rozpoutala McLarenova zpráva, a činnost specializované komise vedené Runem Andersenem. Podle odhadů jde o přibližně tři miliony dolarů (asi 68 milionů korun).

ČTK, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme