Uganďan Kiplimo vyhrál půlmaraton v Lisabonu ve světovém rekordu

Jacob Kiplimo z Ugandy vyhrál půlmaraton v Lisabonu v novém světovém rekordu. Trať o délce 21,0975 km absolvoval v čase 57.31 a rekord Keňana Kibiwotta Kandieho z loňského závodu ve Valencii překonal o jednu sekundu.

Lisabon Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jacob Kiplimo na archivním snímku

Jacob Kiplimo na archivním snímku | Zdroj: Reuters

Půlmaratonský mistr světa z Gdyně 2020 a bronzový medailista na 10 000 m z olympijských her v Tokiu vyhrál v Lisabonu o více než dvě minuty. Ve stejném čase 59.39 za Kiplimem doběhli Etiopané Huseyidin Mohamed Esa a Gebre Beyata Dibaba.

Mezi ženami byla nejrychlejší jejich krajanka Tsehay Gemechuová (1.06.06).