Jako na olympijských hrách v Riu. Hejnová končí na mistrovství světa v Londýně čtvrtá

Ve finále na 400 metrů překážek skončila těsně pod stupni vítězů. Zuzana Hejnová sice zaběhla na mistrovství světa v Londýně svůj nejlepší čas sezony 54,20, přesto ale skončila na čtvrtém místě. Na bronzovou Jamajčanku Traceyovou ztratila 46 setin. Z titulu mistryně světa se raduje Američanka Carterová, druhá skončila její krajanka Muhammadová.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká atletka Zuzana Hejnová. | Zdroj: Reuters

V blocích měla společně s Američankami Hejnová nejrychlejší reakce, a ještě do závěrečné rovinky vbíhala na třetím místě. Poslední metry ale české čtvrtkařce nevyšly. Na poslední překážce se přes ní dostala Jamajčanka Ristananna Traceyová, která si v osobním výkonu 53,74 sekund doběhla pro bronzovou medaili z mistrovství světa.

Zuzana Hejnová tak skončila, podobně jako na olympijských hrách, na neoblíbeném čtvrtém místě. Přitom sama zaběhla 54,20 sekund, což je její nejlepší výkon v sezoně. O nejcennější kov se podělily Američanky. Favorizovaná Dalilah Muhammadová nakonec skončila se stříbrnou medailí v čase 53,50. Na krajanku Kori Carterovou ztratila 43 setin sekundy.

Zámořská velmoc slavila dva cenné kovy také v trojskokanském sektoru. Christian Taylor výkonem 17,68 metru vybojoval zlatou medaili o 5 centimetrů před svým parťákem z reprezentace Willem Clayem. Bronz udržel o tři centimetry zkušený Portugalec Nelson Évora.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme