Jako na olympijských hrách v Riu. Hejnová končí na mistrovství světa v Londýně čtvrtá

Ve finále na 400 metrů překážek skončila těsně pod stupni vítězů. Zuzana Hejnová sice zaběhla na mistrovství světa v Londýně svůj nejlepší čas sezony 54,20, přesto ale skončila na čtvrtém místě. Na bronzovou Jamajčanku Traceyovou ztratila 46 setin. Z titulu mistryně světa se raduje Američanka Carterová, druhá skončila její krajanka Muhammadová.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká atletka Zuzana Hejnová.

Česká atletka Zuzana Hejnová. | Zdroj: Reuters

V blocích měla společně s Američankami Hejnová nejrychlejší reakce, a ještě do závěrečné rovinky vbíhala na třetím místě. Poslední metry ale české čtvrtkařce nevyšly. Na poslední překážce se přes ní dostala Jamajčanka Ristananna Traceyová, která si v osobním výkonu 53,74 sekund doběhla pro bronzovou medaili z mistrovství světa.

Zuzana Hejnová tak skončila, podobně jako na olympijských hrách, na neoblíbeném čtvrtém místě. Přitom sama zaběhla 54,20 sekund, což je její nejlepší výkon v sezoně. O nejcennější kov se podělily Američanky. Favorizovaná Dalilah Muhammadová nakonec skončila se stříbrnou medailí v čase 53,50. Na krajanku Kori Carterovou ztratila 43 setin sekundy.

Zámořská velmoc slavila dva cenné kovy také v trojskokanském sektoru. Christian Taylor výkonem 17,68 metru vybojoval zlatou medaili o 5 centimetrů před svým parťákem z reprezentace Willem Clayem. Bronz udržel o tři centimetry zkušený Portugalec Nelson Évora.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme