‚Už jsem nemohl ani chodit.‘ Zlomenina připraví Holušu o halovou sezonu, léčit se bude na rybách

Chystal se na první vrchol sezony – halové mistrovství Evropy v atletice ve skotském Glasgowě. Ale běžec Jakub Holuša musí odpočívat. Má únavovou zlomeninu kyčle a ve stejném místě zánět.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český mílař Jakub Holuša

Jakuba Holušu čeká několik týdnů bez tréninku | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

„Bolest přetrvávala delší dobu, poprvé jsem to začal cítit před Vánocemi na soustředění. A když jsem na silvestra běžel silniční závod, asi mi to prasklo. I pak jsem v Keni běhal, ale pak už jsem nemohl ani chodit,“ vypráví Radiožurnálu Jakub Holuša, jak přišel ke zranění, které ho připraví o halovou sezonu.

‚Kde se to ve mně vzalo?‘ Simona Vrzalová překonává rekordy, trenér u ní ale ještě vidí rezervy

Číst článek

„Začali jsme to řešit a po návratu z Keni magnetická rezonance našla únavovou zlomeninu,“ dodává. Halový mistr Evropy z roku 2015 z Prahy tak přijde vinou zranění o březnový kontinentální šampionát v Glasgow.

Zdravotní potíže Holušu připravily také o předloňské mistrovství Evropy v hale v Bělehradě a je jasné, že po návratu bude muset Holuša zapomenout na seběhy z kopce, které mu vadily už předtím.

Až se vrátí k tréninku, bude muset být opatrný. „Teď mám druhý týden absolutní klid, ten bude pokračovat ještě dva tři týdny. Pak uvidíme, co mi řekne docent Kolář, jak se budu moct hýbat, a podle toho se zařídím. Věřím, že ve druhé polovině března bych se mohl začít rozpohybovávat.“

Na ryby

Opavský rodák věří, že stihne podzimní venkovní mistrovství světa, které se koná v Dauhá až v říjnu. Teď vyráží klidnit myšlenky a doufá, že bude mít po atletice větší hlad.

„Letím do Španělska. Kamarádi tam mají penzion, kde se rybaří. Kdyby člověk zůstal v Praze, zešílel by. Chci to využít, někam se podívat a psychicky si odpočinout, abych se vracel dobře naladění,“ plánuje.

Na řece Ebro už byl několikrát. Vloni ulovil metrového kapra a 165 cm velkého sumce. „Ale tam ani moc menší nejsou,“ těší se zraněný Jakub Holuša na kapitální úlovky.

I při neúčast Jakuba Holuši bude mít česká atletika v Glasgowě na patnáctistovce zastoupení. Bronzovou medaili z Bělehradu bude obhajovat Filip Sasínek, limit splnil také Jan Friš.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme