Politický bojkot a nevhodný harmonogram. Katarští pořadatelé hledají příčiny nízkého diváckého zájmu

Za nízkou návštěvnost atletického mistrovství světa v Dauhá může podle pořadatelů i politická situace na Blízkém východě. V ochozech Chalífova mezinárodního stadionu chybějí návštěvníci z Bahrajnu, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Egypta. Tyto země obviňují Katar z podpory terorismu a už dva roky ho bojkotují.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z rozběhů závodu na 400 metrů na atletickém šampionátu v Dauhá. V pozadí prázdné sedačky na tribuně | Foto: LUCY NICHOLSON | Zdroj: Reuters

„Měli jsme představu, že to bude první světový šampionát na Blízkém východě. Šampionát, který přivítá svět a přitáhne nové fanoušky. I když jsme jako pořadatelé postavení před výjimečnou výzvu vzhledem k tomu politickému bojkotu, tato ambice zůstává,“ uvedl organizační výbor v prohlášení.

‚Když nepřijdou diváci, tak je to takové smutné.‘ Atletům se nelíbí poloprázdné tribuny v Dauhá

Číst článek

Své sportovce zmíněná čtveřice zemí navzdory bojkotu do Dauhá vyslala, a Bahrajn dokonce získal bronz ve smíšené štafetě.

Dalším důvodem, proč zejména ke konci programu zejí ochozy prázdnotou, jsou podle organizátorů pozdní časy závěrečných disciplín, uzpůsobené televizním přenosům do světa.

Navíc početnou část publika tvoří zahraniční pracovníci z Afriky, které zajímají hlavně běžecké závody na středních a delších tratích. Vyvrcholení víkendových sprintů na 100 metrů, které patří tradičně k hlavním atrakcím MS, proto mělo na stadionu s kapacitou 48 tisíc míst žalostnou diváckou kulisu.

Atmosféra v Dauhá ostře kontrastuje s minulým šampionátem v Londýně, kde předloni bouřily tribuny zaplněného Olympijského stadionu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme