V Číně se pomalu začíná znovu závodit, v Pekingu se bez diváků konal vrhačský mítink

Po celém světě se ruší sportovní akce kvůli šíření nového typu koronaviru, ale v Číně po více než měsíční pauze začali znovu závodit atleti. Nejlidnatější země světa, ze které se nemoc COVID-19 rozšířila, už má podle tamních úřadů vrchol epidemie za sebou, a tak v Pekingu mohli sportovci vyrazit do haly. I když zatím bez diváků.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atletika (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

V Číně se celkem nakazilo přes 80 tisíc lidí novým koronavirem, ale počet případů podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) klesá. A na vrhačském mítinku, který byl především pro atlety trénující na sportovištích pekingské univerzity, se blýskla kvalitním výkonem 19,70 metru dvojnásobná mistryně světa v kouli Li-tiao Kung.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Číně se pomalu začíná znovu závodit, v Pekingu se bez diváků konal vrhačský mítink

Poměrně rychlé obnovení soutěží v Číně nezaskočilo odborníka na mezinárodní atletické prostředí a manažera sportovců Alfonse Jucka.

„Není překvapením, že se v Číně už soutěží. Na druhou stranu vím, že vedení Diamantové ligy má právě v těchto dnech jednat o tom, jak se posune začátek sezony, protože nikdo neočekává, že se úvodní mítink Diamantové ligy v Dauhá 17. dubna a potom čínské mítinky budou konat,“ nepodléhá Juck přílišnému optimismu, ke kterému by obnovená sezona v Číně mohla svádět.

UEFA bude s asociacemi jednat o osudu Eura, FAČR chce turnaj odložit na podzim nebo příští rok

Číst článek

Původně plánovaný začátek prestižní Diamantové ligy je na programu v Kataru, na něj mají navázat dva květnové závody právě v Číně. Další aktuální otázkou je, jak se k pandemii postaví světová atletika v čele s Britem Sebastianem Coem.

„Jak je to se světovou atletikou, to je opravdu ve hvězdách. Zatím se ruší dubnové akce a pomalu přichází i květen. Všechno bude záviset na tom, co se stane a jak se sportovní svět vypořádá s konáním či nekonáním olympijských her a následně i mistrovstvím Evropy v Paříží,“ doplňuje Alfons Juck.

Juck zmiňuje dokonce letní olympiádu v Tokiu, přestože její organizátoři i Mezinárodní olympijský výbor stále ujišťují, že největší sportovní akce roku 24. července přeci jen  začne. Čínská atletická federace každopádně oznámila, že už má v kalendáři na duben naplánované další závody. 

Jakub Marek, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme