Lépe jsem rozložila síly, říká Hejnová a chce zaútočit na triumf ve finále Diamantové ligy

Na mistrovství světa v Londýně skončila Zuzana Hejnová čtvrtá, dnešní mítink Diamantové ligy ale dokázala vyhrát a dokonce zaběhla svůj nejlepší sezonní čas, jež má hodnotu 54.18. O zklamání z umístění mimo stupně vítězů na světovém šampionátu i dalších závodech mluvila česká atletka pro Radiožurnál.

Rozhovor Birmingham Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká atletka Zuzana Hejnová. | Zdroj: Reuters

Běželo se vám dnes ideálně? Výsledek by tomu odpovídal.
Závod to byl určitě těžký, po mistrovství světa se hlava nechce nechat přemluvit. Nakonec jsem se ale zkoncentrovala a mám z toho výsledku radost. Porazila jsem druhou z mistrovství světa, i když to byl těsný souboj, tak mě to potěšilo.

Co bylo oproti startu v Londýně jinak? Bylo to rozložení sil, kterých bylo dnes dost?
Bylo, v Londýně jsem se nechala unést atmosférou a diváky. Přepálila jsem to na začátku a v konci mi síly chyběly. Dneska jsem si řekla, že začnu volněji a budu to stupňovat do konce, a vyplatilo se to. Bohužel na mistrovství světa jsem to opravdu přepálila.

Je dnešní triumf alespoň malou náplastí na čtvrté místo na světovém šampionátu?
Radost z toho samozřejmě mám, ale víc by mě těšilo, kdyby se to povedlo tam a tady třeba ne. Zklamaná jsem pořád, mám ale před sebou ještě nějaké starty a věřím, že nakonec ta sezona bude úspěšná.

Hejnová ve svém sezonním maximu ovládla mítink Diamantové ligy v Birminghamu

Číst článek

Jak jste se na závod připravovala?
V téhle části sezony už se moc netrénuje, takže jsem spíše odpočívala. Teď mě čeká hned další závod za tři dny, takže toho moc natrénovat nejde, spíše jen odpočívat a nabírat síly.

Teď vás čeká Weltklasse v Curychu. 400 metrů překážek tam nepatří mezi diamantové disciplíny, jedná se ale o prestižní závod. Láká vás tedy i přesto, že v něm nejde o body do Diamantové ligy?
Už před Birminghamem jsem měla zajištěné finále, ale chtěla jsem si zazávodit. Cítím, že formu pořád mám a závodů jsem letos neměla tolik. Jsem hlavně ráda, že mě nic nebolí a můžu teď bez bolesti závodit. V Curychu je navíc vždycky skvělá atmosféra a organizace. Těším se tam, a i když je to mimo Diamantovou ligu, tak věřím tomu, že tam bude dobrá konkurence a závod bude stát za to.

Po Curychu vás už čeká finále Diamantové ligy v Bruselu, jak své šance vidíte tam?
Na to se soustředím nejvíc. Chci tam podat dobrý výkon, jelikož jsou nová pravidla a kdo zvítězí v bruselském finále, bude i celkovým vítězem Diamantové ligy. Na to bych ráda zaútočila.

Tomáš Kohout, jap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme