Švýcarsko 0:2 Česko

Po Bostonu, Berlíně a New Yorku se ruší i maraton v Chicagu. Loni ho běželo 42 tisíc účastníků

Chicagský maraton padl jako další z velkých běžeckých akcí za oběť pandemii koronaviru. Závod plánovaný na 11. října se letos neuskuteční, oznámili v pondělí pořadatelé. Již dříve byly zrušeny maratony v Bostonu, Berlíně a New Yorku.

Chicago Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maraton (ilustrační foto)

Maraton (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Ze závodů spadajících do kategorie World Marathon Majors se letos uskutečnil zatím jen březnový maraton v Tokiu. Londýnský maraton byl přeložen z dubnového termínu na 4. října.

Bronzový olympionik z Londýna dostal čtyřletou stopku. Maratonec Kipsang lhal a falšoval důkazy

Číst článek

V Chicagu se chystali na 42. ročník populárního maratonu, který loni absolvovalo přes 45 tisíc startujících. V ulicích města podle organizátorů obvykle závod sleduje více než 1,5 milionu lidí. Přihlášení běžci si mohou převést startovné na roky 2021, 2022 či 2023, nebo dostanou peníze zpátky.

Maraton v Chicagu byl zrušen podruhé v historii. V roce 1987 se nekonal poté, co přišel o podporu sponzora. Organizátoři tehdy uspořádali ve skromných podmínkách závod na poloviční trati.

Kvůli koronaviru se letos nepoběží ani městský maraton v Praze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme