Bahamští atleti o mistrovství světa nepřijdou. Svaz na poslední chvíli sehnal peníze

Bahamští atleti nakonec nebudou chybět na mistrovství světa, které začne v pátek v Dauhá. Tamní národní atletická asociace na poslední chvíli získala peníze pro výpravu do Kataru. O zlato tak budou moci bojovat i favorité čtvrtky Shaunae Millerová-Uibová a Steven Gardiner.

Nassau Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bahamský atlet Steven Gardiner | Foto: Eric Gaillard | Zdroj: Reuters

Svaz žádal u ministerstva mládeže, sportu a kultury 116 000 dolarů (asi 2,72 mil. Kč) na letenky a pobytové náklady, ale dostal příslib jen na 25 000 dolarů (cca 588 tisíc Kč). Jak nyní řekl prezident svazu Drumeco Archer, nakonec se podařilo získat dostatek prostředků na zajištění cesty, nebyla to ale celá původně požadovaná suma.

Dva nejlepší Keňani v běhu na 5000 metrů nepojedou na mistrovství světa. Chybí jim dopingové kontroly

Číst článek

Do Dauhá vyrazí devět bahamských atletů, kteří do Kataru odletí z různých míst tento týden. Budou mezi nimi i favorité Millerová-Uibová a Gardiner, kteří poběží čtyřstovku.

Olympijská vítězka Millerová-Uibová může napravit nezdar z předloňského mistrovství světa v Londýně, kde jako velká favoritka v závěru téměř zastavila a skončila bez medaile. Obhájci stříbra Gardinerovi patří třetí místo v letošních tabulkách. Nejrychleji běžel před dvěma týdny v Polsku, kde zvítězil v čase 44,14.

Bahamští atleti s výjimkou Moskvy 2013 přivezli medaili z každého světového šampionátu od roku 1993.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme