Přibylová s Kindlem získali na mistrovství Evropy v moderním pětiboji stříbrné medaile

Eliška Přibylová a David Kindl vybojovali na mistrovství Evropy v moderním pětiboji stříbro ve smíšené štafetě. V Bathu byli lepší jen domácí Britové Kerenza Brysonová a Myles Pillage, třetí skončili Italové Irene Prampoliniová a Valerio Grasselli.

Bath Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eliška Přibylová na Světovém poháru v Praze, | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Česká dvojice se na stupně vítězů probojovala v závěrečné disciplíně. Po osmém místě v plavání a průměrném šermu se do hry o medaile posunuli po parkúru, ve kterém Kindl zajel bezchybně. Kombinaci běhu a střelby pak zvládli čtyřiadvacetiletá Přibylová s o čtyři roky starším Kindlem ze všech deseti párů nejrychleji a polepšili si z průběžného čtvrtého místa. V mixu navázali po třech letech na titul Natálie Dianové a Jana Kufa.

„Velmi dobře jsem střílela, až mě to překvapilo. Začali jsme průměrným šermem, tam to David trochu zachránil, já to potom zachránila při té střelbě,“ řekla Přibylová v televizním přenosu světové federace UIPM. „Důležité bylo, že jsme se navzájem doplňovali. V disciplínách, kde se nevedlo jednomu, podržel vždy ten druhý,“ uvedla česká pětibojařka v tiskové zprávě českého svazu.

„Já měl při střelbě celkem těžkou chvilku, ale doběhl jsem pro medaili. Naštěstí chybovali i ostatní. Bylo to dnes dobré ve všech disciplínách a mám velkou radost, je to moje první seniorská medaile,“ doplnil Kindl. První medaili z velké soutěže v kategorii dospělých získala i Přibylová.

Zatímco vloni v Székesfehérváru česká výprava skončila bez medaile, tentokrát se dočkala hned v první disciplíně. Šampionát bude pokračovat ve středu štafetami mužů a žen, na startu budou pouze Martin Bilko s Ondřejem Svěchotou. Individuální soutěže začnou ve čtvrtek kvalifikací mužů.

Mistrovství Evropy v moderním pětiboji v Bathu (Británie):
Smíšená štafeta:
1. Brysonová, Pillage (Brit.) 1438, 2. Přibylová, Kindl (ČR) 1419, 3. Prampoliniová, Grasselli (It.) 1412.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme