Devět sekund od olympiády. České vytrvalkyni Stewartové při maratonském debutu těsně unikl limit

Pouhých devět sekund chybělo české vytrvalkyni Moiře Stewartové ke splnění olympijského limitu na maratonské trati. Pětadvacetiletá běžkyně při premiéře na nejdelší atletické distanci dosáhla času 2 hodin, 29 minut a 39 sekund a zařadila se tak na třetí místo historických tabulek historických českých tabulek za rekordmanku Evu Vrabcovou-Nývltovou (2:26:31) a Alenu Peterkovou (2:27:00).

Bern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moira Stewartová | Zdroj: Profimedia

Odchovankyně Spartaku Praha 4 odsunula z třetí příčky Marcelu Joglovou a její výkon 2:31:29, který zaběhla v prosinci minulého roku ve španělské Valencii.

Joglová se o kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu znovu pokusí už za dva týdny.

Sourozenecká výpomoc

Stewartové pomáhal při maratonské premiéře její bratr Gerron, který jí dělal vodiče a sám při svém debutu doběhl jen kousek za sestrou (2:30:05) .

Původně se měl závod ve švýcarském Belpu konat 14. března, nicméně kvůli nepříznivé předpovědi počasí ho pořadatelé odložili.

Závod žen vyhrála Etiopanka Helen Bekeleová v čase 2:24:57 před Fabienne Schlumpfovou, která vylepšila švýcarský rekord na 2:26:14.

Mezi muži byl nejrychlejší domácí vytrvalec Adrian Lehmann, ale výkonem 2:12:34 zaostal o 64 sekund za olympijským limitem.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme