Medaile budou dostávat i trenéři. Poprvé na atletickém mistrovství světa v Londýně

Na atletickém mistrovství světa budou poprvé dostávat medaile také trenéři. Sto dní před začátkem srpnového šampionátu v Londýně to oznámili pořadatelé. Medaile budou inspirovány stejnou tematikou jako ty pro sportovce, ale vzhledově se budou lišit. Obě sady budou představeny v květnu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Svému kouči nebo jinému člověku, který sehrál klíčovou roli při zisku cenného kovu, budou medaile předávat sami sportovci. Dostanou je bezprostředně po svém medailovém ceremoniálu.

S tímto nápadem přišla britská atletická federace, která pro něj získala podporu mezinárodní federace IAAF.

„Vztah mezi trenérem a sportovcem je natolik výjimečný a důležitý, že je fantastické, že na mistrovství světa v Londýně budou koučové oceněni za úsilí, které věnovali tomu, aby dostali sportovce na pódium,“ uvedla na webu IAAF vicemistryně Evropy v dálce Jazmin Sawyersová, která se jako členka kreativního týmu podílela na designu medailí.

Ředitel šampionátu Niels de Vos ocenil, že vedení světové atletiky tuto myšlenku podpořilo. „Je správné, že ty okamžiky na pódiu by měly patřit atletům, ale trenéři hrají tak klíčovou roli v jejich úspěchu, že je nám potěšením podpořit atlety, aby svůj úspěch mohli sdílet,“ doplnil.

Mistrovství světa v Londýně se uskuteční od 4. do 13. srpna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme