Padesátý ročník slavného maratonu v New Yorku se odkládá na příští rok, nepoběží se ani v Berlíně

Největší světový maraton v New Yorku, který se měl běžet 1. listopadu, se letos kvůli koronaviru neuskuteční. Ve středu svůj závod definitivně odvolali i pořadatelé Berlínského maratonu, kteří již v dubnu oznámili, že se akce nebude moct konat v obvyklé podobě. Již dříve byl odvolán další slavný závod v Bostonu.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavný maratonský závod v New Yorku | Foto: Mark Kauzlarich | Zdroj: Reuters

„Zrušení letošního ročníku Newyorského maratonu je velkým zklamáním pro všechny zúčastněné, ale s ohledem na zdravotní a bezpečnostní situaci jsme nemohli jinak,“ řekl šéf organizačního výboru Michael Capiraso.

Pražský maraton se poběží v říjnu. Nové termíny mají i další závody seriálu RunCzech

Číst článek

„I když je maraton v našem městě ikonickou a oblíbenou akcí, chválím organizátory za to, že zdraví a bezpečnost běžců i diváků je pro ně prioritou. Těšíme se na 50. ročník v příštím roce,“ uvedl starosta Bill de Blasio.

Přihlášení běžci mohou získat zpět startovné v plné výši, nebo si ho převést na některý z příštích tří ročníků. Loni dokončilo maraton v New Yorku rekordních 53 640 běžců.

V Berlíně se mělo běžet 27. září, ale ještě v říjnu nebude možné v německé metropoli pořádat hromadné akce s více než 5000 účastníky. Loni v tamním maratonu, v němž v posledních letech padají světové rekordy, startovalo 47 000 běžců.

Ze závodů spadajících do kategorie World Marathon Majors se letos uskutečnil zatím jen březnový maraton v Tokiu. Londýnský maraton byl přeložen z dubnového termínu na 4. října. O týden později se má běžet podle plánu v Chicagu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme