Pistorius stráví ve vězení 13,5 roku. Jihoafrický odvolací soud mu výrazně prodloužil trest

Nejvyšší odvolací soud v Jihoafrické republice zvýšil trest pro hendikepovaného atleta Oscara Pistoriuse na 13,5 roku ve vězení za vraždu přítelkyně Reevy Steenkampové. Původní šestiletý trest byl podle prokuratury šokujícím způsobem mírný.

Johannesburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius | Foto: Siphiwe Sibeko | Zdroj: Reuters

Minimálním trestem za vraždu v Jihoafrické republice je 15 let ve vězení. Soudci v odvolacím procesu zohlednili, že hendikepovaných atlet si už část trestu odpykal.

Oscar Pistorius má jít za vraždu přítelkyně na šest let do vězení

Číst článek

Svou přítelkyni Reevu Steenkampovou atlet zabil na svátek Svatého Valentýna v roce 2013. Původně byl shledán vinným za zabití z nedbalosti. V roce 2014 za to dostal pětiletý trest a by propuštěn do domácího vězení.

Vloni v červenci byl čin překvalifikován na vraždu a šestinásobný paralympijský vítěz dostal šestiletý trest, ten prokuratura prohlásila za šokující a nízký a odvolala se. Nejvyšší odvolací soud názor prokuratury potvrdil.

Pistorius úmyslné jednání popírá. Jeho přítelkyně, modelka Steenkampová, přišla o život poté, co ji doma v noci zastřelil přes dveře koupelny. Při obhajobě tvrdil, že si ji spletl se zlodějem.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme