Polská atletika přišla o jednu z legend. Ve věku 72 let zemřela sprinterka Irena Szewińská

Ve věku 72 let zemřela legendární polská atletka Irena Szewińská. Na OH získala sedm medailí a držela světové rekordy na 100, 200 a 400 metrů.

Varšava (Aktualizováno: 9:16 30. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Irena Szewińská na archivním snímku | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Zlato vyhrála na olympiádě v Tokiu se štafetou na 4x100 metrů. Další pak přidala na následujících hrách v Mexiku na trati 200 metrů. Poslední nejcennější medaili přidala po osmi letech na montrealské olympiádě na čtvrtce.

„Byla dlouho nemocná, ale v poslední době se cítila dobře. Vždyť nedávno se zúčastnila setkání olympioniků,“ uvedl Janusz Szewiński, manžel a někdejší trenér polské legendy.

Mimo těchto olympijských úspěchů byla Szewińská také držitelka rekordů na tratích 100 a 200 metrů a také na čtvrtce. Kromě běhů se polská atletka věnovala také skoku do dálky.

V roce 1998 se stala členkou Mezinárodního olympijského výboru a od roku 2004 vedla polský atletický svaz. Uvedena byla také do Síně slávy Mezinárodní atletické federace.

bor, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme