Hejnová a Maslák si zajistili účast na mistrovství světa. Holuša byl v běhu na míli čtvrtý

Zuzana Hejnová obsadila čtvrtou příčku v prvním závodě na 400 metrů překážek na mítinku Diamantové ligy v Eugene. Dvojnásobná světová šampionka doběhla do cíle v čase 54,50 sekundy a splnila tak limit pro účast na mistrovství světa. Start si zajistil i čtvrtkař Pavel Maslák, který doběhl pátý v čase 45,42. Mílař Jakub Holuša skončil čtvrtý v běhu na míli.

Eugene Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová (ilustrační fotografie)

Zuzana Hejnová (ilustrační fotografie) | Zdroj: Reuters

Vítězkou závodu byla bronzová medailistka z Ria Ashley Spencerová z USA, která zaběhla osobní rekord 53,38 sekundy. Druhá byla její krajanka a vicemistryně světa z roku 2015 Shamier Littleová a třetí doběhla Georganne Molineová taktéž z USA.

Hejnová před začátkem letní sezony ukončila spolupráci s německým trenérem Falkem Balzerem, protože ji unavovalo cestování do Německa. Nyní trénuje pod Danou Jandovou, která ji v roce 2003 dovedla dorosteneckému titulu mistryně světa.

Pavel Maslák byl na čtvrtce lepší než Brit Matthew Hudson-Smith, závod vyhrál Američan LaShawn Merritt s časem 44,79 sekundy. Mílař Jakub Holuša zaběhl čas 3:53,97 a zaostal o 51 setin za osobním rekordem. V závodě, který se nezapočítává do hodnocení Diamantové ligy, útočil na třetí příčku. Nakonec ho ale v závěru předběhl Henrik Ingebrigtsen z Norska.

Hejnová i Maslák si svými výkony zajistili účast na mistrovství světa, které se v srpnu uskuteční v Londýně.

niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme