Na čínském půlmaratonu podváděly stovky běžců, odhalily je dopravní kamery

Skoro 250 běžců během půlmaratonu v čínském Šen-čenu podvádělo tak, že si zkrátilo trať, dalších 18 mělo falešná startovní čísla. Podvodníkům nyní hrozí vedle diskvalifikace i zákaz startu v dalších závodech.

Šen-čen/Čína Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínští běžci během půlmaratonu (ilustrační foto) | Foto: Jason Lee | Zdroj: Reuters

„Maratónský běh není jen cvičení, je to i životní styl a každý je zodpovědný za své chování. Respektujte sportovního ducha maratonu,“ napomenuli pořadatelé půlmaratonu v Šen-čenu celkem 258 běžců.

Polák nechtěl platit startovné. Pro medaili z půlmaratonu si doběhl se zfalšovaným číslem

Číst článek

237 účastníků půlmaratonu zachytily dopravní kamery, jak si zkracují trať a skrz křoví prolézají do protisměru místo toho, aby doběhly až k obrátce. Podle pořadatelů si tak zkrátili trať o dva až tři kilometry.

Dalších 18 běžců se závodu účastnilo s falešným startovním číslem, organizátoři ještě odhalili další tři podvodníky, celkem jich tak je 258.

Běžci, kteří si zkrátili trať se v Šen-čenu na půlmaratonu neproběhnou v dalších dvou letech. Těm, kteří zfalšovali startovní číslo, hrozí doživotní zákaz startu.

Podle Čínské atletické asociace se v Číně koná každý rok 1072 maratonů, půlmaratonů a silničních běhů, před sedmi lety jich bylo pouhých 22. Akcí se zúčastní až 16 tisíc běžců.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme