Ruského překážkáře Šubenkova zbavili podezření z dopingu. Za pozitivní test mohl lék pro syna

Bývalý mistr světa a Evropy v běhu na 110 metrů překážek Sergej Šubenkov byl zbaven podezření z dopingu. Podle Jednotky pro bezúhonnost atletiky se ukázalo, že za pozitivní test třicetiletého ruského závodníka na diuretikum mohl lék, který užíval jeho tříměsíční syn. Případ označila za zcela mimořádný.

Monte Carlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Šubenkov | Zdroj: Reuters

Mimosoutěžní kontrola loni v prosinci u Šubenkova odhalila malé množství acetazolamidu. Diuretika mohou maskovat užívání jiných zakázaných látek. Atlet od začátku tvrdil, že nedovolené prostředky nikdy nebral a nepodváděl. Při vyšetřování se podle Jednotky pro bezúhonnost atletiky zjistilo, že šlo o neúmyslné požití zbytku léků rodinného příslušníka.

Američané přišli o olympijskou naději. Houlihanová dopovala a v Tokiu startovat nebude

Číst článek

„Malé děti nedokážou pilulky spolknout, tak se jim musí nějak upravit. To vedlo k tomu, že v kuchyni byly drobné, téměř neviditelné částice prášku, které způsobily pozitivní test,“ uvedl Šubenkov na sociální síti. „Naštěstí to dobře dopadlo.“

Šubenkov, který získal titul mistra světa v roce 2015, tak může být nominován na olympijské hry. V Tokiu se smí představit maximálně deset ruských atletů pod neutrální vlajkou, protože ruská atletika je kvůli systematickému dopingu už od roku 2015 v trestu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme