'Snad nikdy jsem před stovkou nebyl tak nervózní.' Usain Bolt naposledy závodil na rodné Jamajce

Usain Bolt v sobotu naposledy závodil doma na Jamajce a před 30 tisíci diváky na vyprodaném stadionu v Kingstonu vyhrál běh na 100 metrů v čase 10,03. Osminásobný olympijský vítěz plánuje ukončit kariéru po srpnovém mistrovství světa v Londýně, předtím se 28. června představí na ostravské Zlaté tretře.

Kingston/Jamajka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usain Bolt probíhá cílem svého posledního závodu na Jamajce | Zdroj: Reuters

Třicetiletý slavný sprinter přiznal, že ho před startem svírala nervozita. "Snad ještě nikdy jsem před stovkou nebyl takhle nervózní. Asi to byl jeden z mých nejhorších závodů, s tradičně špatným startem, ale nemohl jsem čekat nic světoborného. Nezávodil jsem od ledna," řekl Bolt poté, co před nadšenými diváky oběhl čestné kolo.

Na jeho rozloučení přišli do hlediště třeba prezident mezinárodní atletické federace Sebastian Coe nebo jamajský premiér Andrew Holness. "Hlavní bylo nezranit se a poděkovat fanouškům za podporu po všechny ty roky. Ale právě ta atmosféra způsobila, že nervy opravdu hodně pracovaly," dodal světový rekordman.

Osminásobný olympijský vítěz plánuje ukončit kariéru po srpnovém mistrovství světa v Londýně, předtím se 28. června představí na ostravské Zlaté tretře.

V Kingstonu byl v sobotu na stometrové trati rychlejší jeho krajan Yohann Blake, který vyhrál druhý běh v čase 9,97. Na dvoustovce se nejlepším světovým výkonem roku 19,84 blýskl Jihoafričan Wayde van Niekerk, na osmistovce prohrál olympijský vítěz David Rudisha s keňským krajanem Willym Tarbeiem.

Usain Bolt po posledním zápase na Jamajce | Foto: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme