Špotáková má na mistrovství světa problémy v komunikaci s trenérem. Na stadionu ho neslyší

Oštěpařka Barbora Špotáková čeká 10 let na titul mistryně světa a může v Londýně svůj úspěch z japonské Ósaky zopakovat. Letos navíc v britské metropoli ovládla Diamantovou ligu svým nejlepším výkonem za posledních pět sezon. Má jenom jeden problém. Při závodech se kvůli hluku na stadionu špatně dorozumívá se svým trenérem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková při svém kvalifikačním pokusu na MS v Londýně | Zdroj: ČTK

V pozici největší české medailové naděje pro šampionát v Londýně vstoupí ve 20 hodin a 20 minut Barbora Špotáková do soutěže oštěpařek, přestože z kvalifikace postoupila pátým nejlepším výkonem. Tam měla ale problém s rozběhem a hlavně s tím, jak se dorozumět s trenérem Rudolfem Černým.

„Je to trošku problém. Ruda seděl sám a příště tam musí být někdo s lepším sluchem a silnějším hlasem, protože my se prostě vůbec neslyšíme. Tady je takový řev, taková vřava. To si diváci ani nedovedou představit. Ruda je deset metrů ode mě a neslyšíme se vůbec,“ popisuje problémy Špotáková.

„Věřím, že na to finále to vyladíme. Bude tam i vedení. Tomáš Dvořák má silný hlas, takže bude překládat,“ doufá atletka v pomoc reprezentačního šéftrenéra a bývalého trojnásobného mistra světa v desetiboji Tomáše Dvořáka.

Vyhlídky na závod i do budoucna

Formu Barbora Špotáková má asi nejlepší od roku 2012, kdy v Londýně vybojovala své druhé olympijské zlato. Věří, že dnes ve finále bude útočit na své letošní maximum 68 metrů a 26 centimetrů. Plány oštěpařek ale může narušit nestálé ostrovní počasí.

„Má na devadesát procent pršet, takže to bude úplně jiný závod. Necháme se překvapit,“ nechce nic předvídat česká oštěpařská jednička.

Přestože je o šest let starší než loučící se sprinterská hvězda Usain Bolt, stále platí, že Špotáková má v hlavě i olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

„Pořád tu vizi zatím tak vidím. Zatím nemám úplně důvod to balit. V tomhle věku si myslím, to může přijít klidně ze dne na den,“ doplňuje 36letá oštěpařka.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme