Špotáková po dvanáctém domácím titulu: Déle se rozjíždím. Rezervy jsou větší, než se může zdát

Už dvanáctý republikový titul vybojovala světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková. Nejdál letěl její poslední pokus v soutěži a výkonem 64 metrů a 9 centimetrů si vylepšila své letošní maximum.

Rozhovor Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpařka Barbora Špotáková zvítězila na Odložilově memoriálu | Zdroj: ČTK

Potřetí v řadě se Barbora Špotáková stala mistryní České republiky v hodu oštěpem. Na šampionátu v Třinci se přitom necítila příliš dobře. „Jak jsem starší, tak se déle rozjíždím," řekla v rozhovoru pro Radiožurnál. O svém prvenství rozhodla až posledním šestým pokusem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oštěpařku Barboru Špotákovou vyzpovídal po dvanáctém domácím titulu reportér Jakub Marek

Projevily se vaše dlouholeté zkušenosti?
Spíš se projevilo, že jsem starší. Trvalo mi, než jsem se trochu probrala. Přála jsem si hodit přes 64 metrů. Povedlo se a jsem ráda, že šestým pokusem, protože v ten moment soutěž graduje. Takže titul je perfektní a stejně tak výkon.

Sprinter Pavel Maslák si v sobotu stěžoval na podmínky. Především počasí už dnes ale bylo téměř ideální.
Dívala jsem se v sobotu na přenos a rozhodně ideální nebylo, hodně pršelo. Věřila jsem ale, že v neděli vše vyjde. Navíc i stadion je přesně odpovídající na mistrovství republiky.

Vaše pokusy byly podobně jako na Julisce hodně vyrovnané. Dá se z toho těžit v příštích závodech?
Myslím, že rezervy jsou větší, než jak se mohlo zdát. Nechci se vymlouvat, ale docela dost mě tahá přitahovač. Doufám, že se zlepší, protože jsem měla pomalé nohy.

Nikol Ogrodníková (hodila o 4 metry méně) vám trochu šlapala na paty, podobně jako v pondělí. Čekáte v příštích závodech, že se ještě více přiblíží?
Jsem závodnice, takže jsem ráda, že mě zase někdo požene dopředu. Dříve jsem bojovala neustále s Jarmilou Klimešovou. Těší mě, že se objevil někdo nový. Zadarmo se ale porazit nenechám!

Vrhnete se do tréninku, nebo jdete ze závodu do závodu?
Teď bude menší prostor pro trénování. Člověk se může maličko zatavit. S blížícím se mistrovství světa v Londýně ale už tolik prostoru nebude. Letos jsem ale neměla žádná velká manka v tréninku. Myslím, že jsem připravená dobře. Spíš do sebe potřebuji dostat dynamiku a rychlost.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme