Velké překvapení v Londýně. Justin Gatlin porazil Usaina Bolta a stal se mistrem světa

Usain Bolt se nebude loučit zlatem v Londýně. Ve finále doběhl až třetí. To si odnese Američan Justin Gatlin časem 9,92. Druhý skončil další z Američanů Christian Coleman.

Londýn (Aktualizováno: 23:10 5. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Justin Gatlin a Usain Bolt v cíli běhu na 100 metrů | Zdroj: Reuters

Jamajský suverén nezvládl svůj poslední individuální závod na mistrovství světa. Ve finále 100 metrů doběhl až třetí za výkon 9,95.

Vítězem se stal Američan Justin Gatlin, který zaběhl čas 9,92. Tím si vylepšil své letošní maximu. Druhý byl další z Američanů Christian Coleman, který odchází s časem 9,94.

Justin Gatlin sice vyhrál, po závodě ale vzdal Usainu Boltovi hold | Zdroj: Reuters

V semifinále byl právě Coleman nejrychlejší za čas 9,97. Gatlin se do finále kvalifikoval jako druhý ve svém běhu, a to časem 10,09. Trojnásobný mistr světa Bolt v semifinále zaběhl 9,98.

Bronz byl posledním cenným kovem, který Jamajčan na mistrovství světa nezískal. Ze světového šampionátu má už 11 zlatých a 2 stříbné medaile. V Londýně se představí ještě ve štafetě na 4x100 metrů, kde obhajuje titul mistra světa.

Gatlin přidal další zlato do své sbírky. To první získal před dvanácti lety v Helsinkách. Ve 32 letech se stal nejstarším mistrem světa na 100 metrů.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme