'Veteránský rekord visí ve vzduchu.' Barbora Špotáková chce zazářit na finále Diamantové ligy

Nebývale početná skupina českých atletů dnes bude závodit na finále Diamantové ligy v Curychu. Největší naději na úspěch má z šestice sportovců čerstvá mistryně světa z Londýna - oštěpařka Barbora Špotáková a i přes velmi emotivní zážitek z britské metropole má pro závěr sezony ještě jednu velkou motivaci.

Curych Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpařka Barbora Špotáková | Zdroj: Reuters

„Ještě bych chtěla hodit něco pěkného, veteránský rekord furt visí ve vzduchu,“ má dvojnásobná olympijská i světová šampionka Barbora Špotáková v hlavě výkon Němky Steffi Neriusové 68 metrů a 34 centimetrů, což je rekord v kategorii nad 35 let.

Atletika nad střechami vlaků, tyčkařky v Curychu soutěžily na nádraží

Číst článek

Za ním zaostala v červenci na mítinku Diamantové ligy v Londýně jen o 6 centimetrů a podle aktuální formy věří, že i přes oslavy zlaté medaile, může poslat oštěp ke zmiňované metě.

Dlouhý hod by podle Jana Železného mohl dnes večer předvést i jeho svěřenec Jakub Vadlejch, kterému těsně titul mistra světa unikl. „Bylo to o 16 centimetrů, ale takový je život. Příště vyhraje, má to ještě všechno před sebou. Věřím, že když zůstane zdravý, ještě to všem ukáže.“

Šestnáct mistrů světa během tří hodin

Osmý ročník Diamantové ligy je zvláštní tím, že trochu postrádá smysl dlouhodobé soutěže. Předešlých 12 závodů totiž letos poprvé sloužilo jako kvalifikace na 2 finálové mítinky, před kterými se všechny body smazaly.

Na druhou stranu se ale díky tomu zatraktivnil závěr sezony a fanoušci uvidí i po světovém šampionátu tu nejlepší atletiku a konkrétně dnes večer 16 mistrů světa nahuštěných do necelých tří hodin programu.

„Finále Diamantové ligy v Curychu je fakt nádherný zážitek. Je to specifická atmosféra, když na konci všichni rozsvítí stadion, je to hrozně dojemné. Bude to krásný konec sezony,“ těší se Barbora Špotáková.

Těšit se můžou i další tři čeští atleti - kteří se kvalifikovali do curyšského finále -  tyčkař Kudlička, čtvrtkař Maslák a také mílař Holuša. Tomu v Londýně těsně unikla medaile na patnáctistovce, což ho ale nijak nesrazilo.

„Pro mě je to obrovsky nakopávající moment, že to dělám dobře. S trenérem budeme makat dál, tohle mě posunuje v tom, že jsem jeden z mála běžců ve světové špičce,“ věří  Jakub Holuša.

Kromě pětice Čechů, kteří budou bojovat o diamantové prémie, čeká dnes večer vložený závod na 400 metrů překážek i Zuzanu Hejnovou, která  do svého finále nastoupí příští pátek v Bruselu.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme