Začíná halové mistrovství světa v atletice. Jako první se ve čtvrtek večer představí výškařka Hrubá

Necelý týden po olympijských hrách čeká vrchol zimní sezony atlety. O medaile budou bojovat na mistrovství Světa v Birminghamu. Jako první z české výpravy to bude Michaela Hrubá. Ve čtvrtek jsou na programu první tři finálové disciplíny a dvacetiletá výškařka vstoupí do soutěže v 19 hodin a 45 minut.

Birmingham Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výškařka Michaela Hrubá | Zdroj: Reuters

Nominaci si zajistila vůbec nejpočetnější česká výprava v historii. Po dodatečném zařazení výškařky Michaely Hrubé by v Anglii mělo reprezentovat celkem 23 atletů. A právě Hrubá se na šampionátu představí jako první.

Soutěžní skoky začne skákat v 19 hodin a 45 minut českého času. Se svým lednovým výkonem 193 centimetrů z Ostravy je na děleném šestém místě letošních světových tabulek, jasnou favoritkou je Ruska Maria Lasickeneová.

Ta stále závodí v neutrálních barvách a v sezoně si vylepšila osobní rekord už na 204 centimetrů, navíc ovládla posledních 37 závodů v řadě.

Čtvrtkař Pavel Maslák bude na třetí vítězství v řadě útočit od pátečního dopoledne. První muž koulařských tabulek Tomáš Staněk nastoupí do kruhu v sobotu.

Marek Augustin, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme