Zlatá Špotáková: Londýn je vrchol kariéry, vydržet chci do olympijských her v Tokiu

Ve čtvrtek přiletěla zpět domů jediná česká medailistka z probíhajícího mistrovství světa v Londýně Barbora Špotáková. Duchem ale nadále zůstane ve Velké Británii. Skrze televizi bude večer podporovat v boji o zlato čtvrtkařku Zuzanu Hejnovou. Špotáková na pražském letišti také potvrdila, že by ráda vydržela závodit až do Tokia 2020.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Špotáková po vítězství na MS v Londýně | Zdroj: Reuters

Hned potom, co si Barbora Špotáková na letišti se zástupci pražské Dukly a atletického svazu připila na svůj úspěch, prohlásila, že večer se do Londýna alespoň symbolicky doma u televize vrátí. Kromě startu kvalifikace oštěpařů bude fandit Zuzaně Hejnové ve finále na 400 metrů s překážkami. „Bydlely jsme spolu na pokoji, cítím, že má na zlato,“ řekla Radiožurnálu Špotáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlatá oštěpařka z MS Barbora Špotáková už je doma

I kvůli fandění dalším českým atletům tak bude mít česká oštěpařka čas na pořádné oslavy svého druhého světového zlata prý až o víkendu. Jednat se bude o trochu tradiční akci. „V sobotu jedeme na koncert Tří sester. Tam asi proběhne pěkná oslava,“ usmívala se mistryně světa v oštěpu.

Po koncertě své oblíbené kapely se ale Špotáková vrátí zpátky k atletice. Už za dva týdny ji čeká finále Diamantové ligy v Curychu. Po něm by dvojnásobná olympijská vítězka u závodění ještě nějaký čas ráda vydržel.

A to i přes to, že zlato ze šampionátu v Londýně považuje za vrchol kariéry. „Londýn je nejvíc. Nikde není lepší atmosféra. Další motivací pro pokračování je olympiáda,“ podotkla Špotáková, že jejím dalším cílem by mohly být olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme