Zlatá Špotáková: Londýn je vrchol kariéry, vydržet chci do olympijských her v Tokiu

Ve čtvrtek přiletěla zpět domů jediná česká medailistka z probíhajícího mistrovství světa v Londýně Barbora Špotáková. Duchem ale nadále zůstane ve Velké Británii. Skrze televizi bude večer podporovat v boji o zlato čtvrtkařku Zuzanu Hejnovou. Špotáková na pražském letišti také potvrdila, že by ráda vydržela závodit až do Tokia 2020.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpařka Barbora Špotáková | Zdroj: Reuters

Hned potom, co si Barbora Špotáková na letišti se zástupci pražské Dukly a atletického svazu připila na svůj úspěch, prohlásila, že večer se do Londýna alespoň symbolicky doma u televize vrátí. Kromě startu kvalifikace oštěpařů bude fandit Zuzaně Hejnové ve finále na 400 metrů s překážkami. „Bydlely jsme spolu na pokoji, cítím, že má na zlato,“ řekla Radiožurnálu Špotáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlatá oštěpařka z MS Barbora Špotáková už je doma

I kvůli fandění dalším českým atletům tak bude mít česká oštěpařka čas na pořádné oslavy svého druhého světového zlata prý až o víkendu. Jednat se bude o trochu tradiční akci. „V sobotu jedeme na koncert Tří sester. Tam asi proběhne pěkná oslava,“ usmívala se mistryně světa v oštěpu.

Po koncertě své oblíbené kapely se ale Špotáková vrátí zpátky k atletice. Už za dva týdny ji čeká finále Diamantové ligy v Curychu. Po něm by dvojnásobná olympijská vítězka u závodění ještě nějaký čas ráda vydržel.

A to i přes to, že zlato ze šampionátu v Londýně považuje za vrchol kariéry. „Londýn je nejvíc. Nikde není lepší atmosféra. Další motivací pro pokračování je olympiáda,“ podotkla Špotáková, že jejím dalším cílem by mohly být olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme