Zlatou tretru by mohlo v hledišti sledovat přes sedm tisíc diváků. Do Ostravy dorazí i koulař Crouser

Kvůli koronavirovým opatřením byl 59. ročník atletického mítinku Zlatá tretra přesunut z května na září. Nejvýznamnější atletický mítink u nás ale uvidí i přes protikoronavirová opatření diváci na tribunách, kteří se mohou těšit na řadu hvězd světové atletiky včetně koulaře Ryana Crousera. Jeho účast pořadatelé oznámili ve středu.

Tento článek je více než rok starý.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oštěpařka Nikola Ogrodníková

Oštěpařka Nikola Ogrodníková | Zdroj: Profimedia

„Po prohlášení Národní agentury pro sport, že může být ve venkovních prostorech s určitými omezeními až polovina kapacity stadionu, tak nám z toho vychází sedm a půl tisíce diváků. Rozpracujeme hygienické normy tak, aby se do ochozů dostal co největší počet diváků v dobrých hygienických podmínkách. Nikdo se nemusí bát, vše bude zajištěno tak, aby měli diváci zážitek z atletiky,“ řekl Radiožurnálu ředitel vítkovického atletického klubu a místopředseda Českého atletického svazu Oldřich Zvolánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Zlaté tretře by se mohlo do ochozů vejít více než sedm tisíc diváků. Více v příspěvku Davida Procházky

Zatím ale cítí mezi diváky jisté obavy, přesto doufá, že se podaří maximální kapacity využít. „Do včerejška jsme měli zastavený předprodej. Teď ho rozvolníme a uvidíme, jak to půjde. Chtěl bych tu kapacitu zaplnit,“ dodal.

V neděli se například velký mítink Diamantové ligy ve švédském Stockholmu konal absolutně bez diváků. To by si čerstvá mistryně republiky v hodu oštěpem Nikola Ogrodníková nedovedla představit.

„Jsem ráda, že vůbec někdo přijde. Kdyby tady vůbec nikdo nebyl, z toho bych byla asi nesvá, ale nedalo by se nic dělat. Budu ráda za každého diváka, ale osobně mi bude stačit už to, že mě přijde podpořit rodina,“ uvedla.

Před rodinnými příslušníky i dalšími fanoušky české atletiky by chtěla mítink vyhrát a hodit daleko. Soupeřkami jí budou třeba Barbora Špotáková nebo chorvatská olympijská šampionka Sara Kolaková.

Bolt se nakazil koronavirem. V ohrožení mohou být i hvězdní fotbalisté, které pozval na oslavu narozenin

Číst článek

„Chtěla bych to po loňském ročníku, kdy se mi moc nedařilo, prolomit a ukázat se v tom nejlepším světle. Startovka tu bude hodně nabitá a mám pořád v plánu zakončit sezonu kvalitním výkonem, takže hodem za 65 metrů,“ věří Ogrodníková, která pod vedením Jana Železného pracuje na osvojení správné techniky hodu.

Přijede i Crouser

Z domácích hvězd se v Ostravě představí i Zuzana Hejnová, která poběží závod na 300 metrů překážek. Za soupeřku bude mít nejlepší ženu letošních tabulek Nizozemku Femke Bolovou nebo mistryni Evropy Léu Sprungerovou ze Švýcarska.

Velkým tahákem bude účast amerického koulaře Ryana Crousera. Olympijský vítěz se do Ostravy vrátí po dvou letech, tentokrát s čerstvým osobním rekordem v hodnotě 22,91 metru, což je čtvrtý nejlepší výkon historie.

V soutěži tyčkařů se představí úřadující mistr světa Sam Kendricks z USA a olympijští šampioni Renaud Lavillenie z Francie a Brazilec Thiago Braz. Útok na vlastní rekord mítinku 17,57 metru slibuje dvojnásobný olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa v trojskoku Christian Taylor z USA.

David Procházka, mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme