‚Riskovala bych zranění.‘ Zuzana Hejnová vynechá halové mistrovství Evropy

Atletka Zuzana Hejnová nebude v Glasgowě obhajovat stříbrnou medaili na halovém mistrovství Evropy. Čtvrtkařka je sice zdravá, ale chce se soustředit především na závody pod otevřeným nebem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová | Zdroj: ASC Dukla

„Hala je a vždy byla součástí mé přípravy na závody pod otevřeným nebem. Reprezentovat je pro mě čest. Ale v současné fázi přípravy bych skončila nejspíš v rozbězích. A riskovala zranění,“ prohlásila Zuzana Hejnová v prohlášení pro média.

‚Chtěl bych atakovat zlato.‘ Čtvrtkař Maslák potvrdil před halovým mistrovství Evropy dobrou formu

Číst článek

32letá čtvrtkařka měla na halovém mistrovství Evropy obhajovat stříbrnou medaili z Bělehradu 2017, závody pod střechou ale pořád bere hlavně jako doplněk pro svou hlavní sezonu, která přijde později.

„Jsem ráda, že jsem zdravá a mohla jsem si zazávodit bez bolesti. Je to skvělý základ pro hlavní letní sezonu. Je lepší si trošku odpočinout a začít přípravu na léto. Výkonnost stoupá, ale musím brát v potaz, že to není moje hlavní trať,“ vysvětlila.

Zuzana Hejnová se vrátila k závodění poté, co vloni ukončila sezonu už na konci srpna. Svěřenkyni Dany Jandové dlouhodobě trápily zdravotní problémy, především s achilovkami.

Halové mistrovství Evropy v Glasgowě se uskuteční 1. až 3. března. Vrcholem aktuální sezony bude kromě závodů Diamantové ligy mistrovství světa, které je naplánováno do katarského Dauhá na přelom září a října.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme