Augusta a Vorlíček v Havířově skončili

Hokejový Havířov sáhl už ke třetí výměně trenérů v letošní sezóně. Z lavičky beznadějně posledního celku extraligy odvolalo vedení klubu Františka Vorlíčka a zároveň s ním odchází i sportovní manažer Josef Augusta. Vedením celku byl pověřen dosavadní asistent Radomír Kužílek. Jeho asistentem bude trenér havířovské mládeže Jan Křivohlávek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Augusta | Foto: Český svaz ledního hokeje

Bývalý úspěšný trenér české reprezentace Augusta v Havířově nevydržel ani dva měsíce. Klub za jeho působení dokázal získat v patnácti utkáních jen dva body. To bylo také hlavním důvodem odchodu. "K ukončení pracovního poměru došlo po vzájemné dohodě. Především je to z důvodů ekonomických, jelikož klub má už od začátku sezóny ekonomické potíže. Chtěli jsme to nějakým způsobem řešit i angažováním trenéra Augusty a trenéra Vorlíčka. Víceméně ten záměr nic nepřinesl." vysvětlil radiožurnálu generální manažer týmu Michal Slavík.

V průběhu 23 kol extraligy se na havířovské střídačce vyměnily už tři trenérské sestavy. Kamil Konečný s asistentem Kužílkem vydržel u týmu jen čtyři zápasy. Potom celek v devíti utkáních vedl Augusta spolu s Vorlíčkem a Kužílkem. Od 17. kola mužstvo trénovali už jen Vorlíček s Kužílkem, zatímco kouč dvojnásobných mistrů světa se přesunul do pozice sportovního manažera.

Jana Niklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme