Baník po pěti zápasech opět vyhrál

Fotbalisté Ostravy se po pěti zápasech opět dočkali vítězství. V úvodním duelu 11. kola Gambrinus ligy zdolali na Bazalech Zlín 1:0 díky gólu záložníka Františka Metelky z 29. minuty. Hosté potvrdili, že se jim na hřištích soupeřů nedaří, letos venku uhráli jediný bod za bezbrankovou remízu v Kladně, navíc nedali jediný gól. Na výhru na soupeřově trávníku čekají už dva roky.

FC Baník Ostrava

Osudovým okamžikem byla pro Zlín 21. minuta. Bačovu zpětnou přihrávku poslal Činčala před ostravskou branku a Švach asi ještě teď nechápe, proč na brankové čáře nepostrčil míč do sítě. To Ostrava vytěžila z minima maximum. Na konci úvodní půlhodiny vyšel domácím nacvičený signál, Markův roh přizvedl u tyče Varadi k Metelkovi, který se hlavou trefil. Snaživý Marek pak z dálky ještě zatřásl břevnem, ale to bylo z ostravské produkce na dlouho všechno.

Večeřův tým byl po návratu z kabin vyloženě pasivní. Soupeř už o půli dvakrát prostřídal, začal hrát na dva klasické hroty, ale Baník zatlačil zejména větším důrazem ve středu hřiště. Ve finální části však i hosté byli střelecky impotentní. Jjen teč střídajícího Janíčka vylekala gólmana Rašku, který se prvním pohybem vydal na opačnou stranu a měl štěstí, že míč doskákal vedle tyče. Ostrava mohla v závěru výhru pojistit, ale Střihavka nepřesně hlavičkoval z hranice velkého vápna, Vidlička čtvrt hodiny před koncem po Markově průniku trefil tyč vlastní branky a Zlámala neprostřelil ani Žůrek.

Gólman Raška poprvé v sezoně vychytal nulu. Mohl o ni přitom ještě v nastavení přijít, hosté se ale marně dožadovali po nepřehledném závaru v pokutovém území penalty za stažení Farbáka jedním z ostravských hráčů.

Baník Ostrava - Tescoma Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 29. Metelka. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Ondo. ŽK: Hoffmann, Tomašák, Bystroň - Činčala, Janíček. Diváci: 4105

Ostrava: Raška - Marek, Klimpl, Besta, Hoffmann - Metelka, Bystroň, Lukeš (73. Slončík), Tomašák (90. Magera) - Varadi (60. Žůrek), Střihavka. Trenér: Večeřa

Zlín: Zlámal - Vidlička, Švach, Zbožínek, Červenka - Kraus (46. Zapletal), Bača, Farbák, Šmahaj, Lukaštík (78. Opiela) - Činčala (46. Janíček). Trenér: Uličný