Baráž s Kanadou zahájí Strýcová s Drakeovou

Juniorka Barbora Strýcová a Maureen Drakeová zahájí zítra ve třináct hodin na antuce v Přerově baráž o účast ve Světové skupině tenisového Fed Cupu. Rozhodl o to dnešní los. Po skončení úvodního duelu nastoupí na kurt Klára Koukalová proti Marii-Eve Pelletierové. V neděli se od dvanácti hodin utkají Koukalová s Drakeovou a po nich Strýcová s Pelletierovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Koukalová

Nehrající kapitán Jan Kukal ale nevyloučil změny v nominaci. Do závěrečné čtyřhry nahlásil Petru Cetkovskou s Barborou Strýcovou. Kanadská kapitánka Rene Simpsonová nominovala Janu Nejedlou a Vanessu Webbovou.

Stejně jako v chorvatském Bolu se náš tým musí obejít bez několika opor. Zraněná záda vyřadila Dáju Bedáňovou, Květa Hrdličková se omluvila kvůli zraněnému zápěstí a Denisa Chládková se s Janem Kukalem domluvila, že dá přednost účasti na turnajích. Původně měla do dvouher nastoupit Iveta Benešová, ale také u ní se objevily zdravotní potíže. Kukal se nakonec rozhodl pro šestnáctiletou juniorku Barboru Strýcovou, vítězku juniorské dvouhry na Australian Open a wimbledonské čtyřhry. Svou zítřejší soupeřku Maureen Drakeovou sice nikdy neviděla hrát, ale určitou představu o její hře má: "Nemá moc dobrý pohyb takže se ji budu snažit rozběhat." Strýcová věří také své kolegyni Kláře Koukalové, která při své premiéře ve Fed Cupu porazila Chorvatku Ivu Majoliovou: "Klára byla před týdnem ve finále v Casablance, má výbornou formu a já jí věřím."

Losování:

Sobota (20. července), 13:00: Strýcová - Drakeová, Koukalová - Pelletierová

Neděle (21.července), 12:00: Koukalová - Drakeová, Strýcová - Pelletierová; Strýcová, Cetkovská - Nejedlá, Webbová

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme