Barbora Špotáková se pokusí obhájit titul světové šampiónky v hodu oštěpem

Češka Barbora Špotáková a Ruska Maria Abakumovová. To jsou dvě velké favoritky oštěpařského finále na mistrovství světa v Berlíně. Zamíchat kartami se v popředí bude snažit i Němka Christina Obergföllová. Ta si podobně jako česká oštěpařka udržuje od ruské soupeřky určitý odstup. Radiožurnálu přiznala jisté pochybnosti o její výkonnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zlatá oštěpařka Barbora Špotáková

zlatá oštěpařka Barbora Špotáková | Foto: Petra Čechová

"Ruska se zase v posledních šesti týdnech nikde neukázala, zatímco my ostatní jsme normálně soutěžily. Když Maria házela, pak jedině v Rusku. Tady jsem jí ještě neviděla, tak nemůžu spekulovat o její muskulatuře. Je to složité. Na začátku roku, kdy jsme se potkaly na dvou, třech soutěžích, jsme se normálně bavily a dobře si rozuměly. Ale tady bude situace odlišná."

Dnes večer se na Olympijském stadionu v Berlíně rozhodne o medailistkách v ženském oštěpu. Obhájkyní titulu je naše Barbora Špotáková. Její největší soupeřkou by měla být Ruska Maria Abakumovová. Německá oštěpařka Steffi Neriusová Radiožurnálu řekla, že půjde o odvetu za loňskou olympiádu.

"Myslím, že závod bude mít podobný průběh jako v Pekingu, tzn. že na medaili bude potřeba hodit 68 metrů. Uvidíme, kdo bude mít na konci důvod k největší radosti. Na stupních vítězů bude Barbora, Maria a ... otazník."

Jak dopadne souboj? Hlasujte v naší anketě!

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme