Barcelona vyhrála na San Siru a je blízko finále

Fotbalisté Barcelony mají nakročeno do finále Ligy mistrů. V úvodním semifinále vyhráli na San Siru nad AC Milán 1:0. Jediný gól zápasu dal v 57. minutě Ludovic Giuly po přihrávce Ronaldinha. Odveta se hraje příští týden ve středu 26. dubna na Nou Campu v Barceloně.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Italský klub se do svého soupeře pustil hned od začátku a zatlačil katalánský klub do defenzívy. Hostující útočná esa v čele s Brazilcem Ronaldinhem domácí obrana dobře střežila. Na konci první čtvrthodiny přišly první velké šance milánského týmu. Nejprve se dokázal ve 14. minutě na levé straně šestnáctky prosadit Gilardino, jenž se uvolnil přes Márqueze s Oleguerem, jenže nastřelil jen tyč. Hned o minutu později přišel z levé strany rychlý brejk zakončený ostrým centrem na dobíhajícího Ševčenka. Ten sice míč dokázal hlavou v obtížné pozici poslat na branku, ale gólmana Valdése nepřekonal. Barcelona se z úvodního tlaku domácích po dvaceti minutách vymanila a vyrovnala hru. První střelu na branku AC Milán vyslal ve 23. minutě Eto'o, ale Dida s ní neměl problémy. Až v závěru poločasu se poprvé předvedl také Ronaldinho, ale milánskou obranu nepřelstil.

Také do druhého poločasu vstoupili hráči v červeno-černých dresech aktivněji. V 51. minutě mohl opět skórovat Gilardino, ale obrovskou šanci neproměnil. O šest minut později předvedl parádní akci Ronaldinho, skvělou přihrávkou mezi třemi milánskými beky našel Francouze Giulyho a ten levačkou prostřelil Didu.

Milán se po inkasovaném gólu vrhl do útoku a to nahrávalo hostům. Ti začali rychlými narážečkami využívat hlavně Ronaldinha. V 64. minutě se právě brazilský kouzelník dostal k zakončení, ale střelou z dvaceti metrů trefil tyč. Milánu začaly postupně docházet síly, doplácel na nepřesné přihrávky a jeho pomalý přechod do útoku na soupeře neplatil. Trenér Ancelotti se snažil hru rozhýbat střídáním, ale hosté zápas zkušeně dovedli do vítězného konce. Jedinou slibnější šanci totiž nevyužil Ambrosini, který v 81. minutě střílel mimo branku, hlavičku Maldiniho v 88. minutě pak kryl Valdés.

AC Milán - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Branka: 57. Giuly
Rozhodčí: Sars - Arnault, Castellani (všichni Fr.). ŽK: Nesta - Puyol, Valdés
Diváci: 76.000

AC Milán: Dida - Stam (77. Cafú), Kaladze, Nesta, Serginho - Gattuso (74. Ambrosini), Pirlo (67. Maldini), Seedorf - Kaká - Ševčenko, Gilardino. Trenér: Ancelotti

Barcelona: Valdés - Oleguer (75. Motta), Puyol, Márquez, Van Bronckhorst - Van Bommel, Edmílson, Iniesta - Giuly (71. Belletti), Ronaldinho (89. Maxi López) - Eto'o. Trenér: Rijkaard